nivo slider image

Nasze sukcesy i osiągnięcia

Rok 2023/2024

 Gratulacje dla Eryka!

 Zwycięska praca

 

 

 

 

Rok szkolny 2022/2023

 

 

 

Podziękowania dla Pani Danuty Suder oraz Pani Magdaleny Kubas

 

     Po raz dwudziesty trzeci w Wadowicach młodzież z całej Polski uczestniczyła w Gali Finałowej XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, którego tytuł nawiązywał do słów św. Jana Pawła II: „Wolności nie można posiadać, wolność trzeba stale zdobywać”. 
Celem konkursu było przede wszystkim uświadomienie młodym ludziom znaczenia wolności i ukazanie jej w różnych aspektach życia człowieka. Ważnym elementem było przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych oraz uniwersalnych wartości płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II.
Uczennica naszej szkoły, Antonina Kraus z kl. IV, została finalistką konkursu. Swoją pracą plastyczną pt.: „Wolność wczoraj i  dziś” zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 ks Rafa Bobek

 

 

 Miło nam poformować, ze nasz uczeń klasy 6 Stanisław Zalewski , przeszedł do drugiego etapu IX Gminnego Konkursu Historycznego.
Agnieszka Surówka

 

 

 

Serdecznie gratulujemy   Joannie Burdzie  VIIIb tytułu finalisty  na poziomie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu  Chemicznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2022/2023.

 

 Serdecznie gratulujemy   Karolinie Hryszko z klasy VIIIa tytułu finalisty  na poziomie wojewódzkim Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Jana” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2022/2023.

 

Życzymy dalszych sukcesu w nauce.

 

Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej

 

Serdecznie gratulujemy Kornelii Matuszyńskiej z klasy VI otrzymania 4 miejsca w ogólnopolskim konkursie wiedzy ekonomicznej w ramach „Ferii z ekonomią” Życzymy dalszych sukcesów na polu ekonomii.

 

Gminny Konkurs Recytatorski

 

      Bardzo dobra wiadomość o sukcesach naszych uczennic : Natalii Zagórskiej z klasy VIIIB oraz Karolinie Hryszko  z klasy VIIIA. Uczennice  zdobyły medalowe miejsca na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Mogilanach. Natalia zdobyła miejsce II, a Karolina miejsce III.

Serdecznie Gratulujemy !

 

 

 

Mikołajkowym Turnieju Kickboxingu

Eryk Barzyk z klasy 5a zdobył właśnie złoty medal w Mikołajkowym Turnieju Kickboxingu organizowanym przez Akademię Sztuk Walki FIGHTER.

 

 

 

 

W nowy rok szkolny nasz uczeń z klasy Va Eryk Barzyk wkroczył z nowymi medalami! Tym razem za udział w kilku rowerowych zawodach z cyklu Bike Atelier MTB Maraton.

 

Rok Szkolny 2021/2022

 Sprintem do Maratonu
 
 
sprintem do maratonu-dyplom
 

 Klasa 4a i Uniwersytet Dzieci

 

Jesteśmy Złotą Szkołą Narodowego Banku Polskiego

 

 

 

 

Barwo dla Żabek

 

 

Z radością informujemy, że nasz uczeń Eryk Barzyk z klasy IVa znów stanął na sportowym podium! Tym razem zajął II miejsce w swojej grupie wiekowej w „Biegu pod Górkę” podczas Kocierz Kids Run – zawodów rozgrywanych w Beskidzie Małym przy okazji Kocierz Extreme Triathlon.

 

 

 

 

Gratulujemy Pani Annie Wątor Chmielik Wychowawcy klasy I, która napisała wniosek do fundacji Mbank i pozyskała 4000zł na realizację programu zajęć dodatkowych z matematyki mPotęga dla klas IV.

 

 

 

 

 

 

Rok Szkolny 2020/2021

Nasi uczniowie z roku na rok coraz śmielej próbują swoich sił w Małopolskich Konkursach Przedmiotowych.

 oto sukcesy naszych uczniów:

1.Nasz uczeń Hubert Kuborek z klasy VII  otrzymał tytuł Laureata w etapie wojewódzkim  tematycznego  konkursu  biblijnym  ” Z Dobrą Nowiną przez życie „. 

Gratulujemy serdecznie w  imieniu całej społeczności szkolnej. Serdeczne podziękowania także dla ks. Karola Kolczak za  opiekę dydaktyczno – wychowawczą.

Anna Stopa

Dyrektor Szkoły 

2. Gabriela Sibila 

Wielka radość i duma dla naszej społeczności szkolnej. Uczennica klasy VIII Gabriela Sybila jest finalistą w Małopolskim Konkursie Biologicznym.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.
Anna Stopa

 

Victoria Dziechciowska – etap rejonowy Chemia gratulujemy!

 

 

Rok Szkolny 2019/2020

Gratulacje dla Emilii Sobaś z klasy VI za zajęcie I miejsca w Igrzyskach Dzieci w narciarstwie alpejskim na szczeblu powiatowym

Zawody były rozgrywane za stoku w Zawoi

Spelling Bee

„Spelling Bee” to zawody, które polegają głównie na literowaniu wyrazów w języku angielskim. Pomysł na przeprowadzenie tego typu konkursu narodził się w Stanach Zjednoczonych. O tym, jak pasjonująca jest to rywalizacja, mogły przekonać się trzy uczennice naszej szkoły – Victoria Dziechciowska, Julia Nagy oraz Gabriela Sibila, które 12 listopada wzięły udział w gminnym etapie konkursu o tym samym tytule. Literowanie wyrazów to nie jedyna konkurencja, w jakiej przyszło się zmierzyć uczestnikom. Definiowanie wyrazów czy tzw. Running Dictation (biegane dyktando) stanowiły nie lada wyzwanie dla 6 drużyn z terenu Gminy Mogilany. Nasze uczennice nie tylko świetnie się bawiły, ale także wywalczyły drugie miejsce. Gratulujemy! 

Materiał zdjęciowy zapraszamy do zakładki Galeria –  zdjęcia i filmy

 

 

 

 Gratulacje dla Michała – naszego szkolnego literata

Gratulacje dla ucznia Michała Bartosika, który otrzymał 2 miejsce w  ogólnopolskim konkursie literackiego pt. „Magiczna mysz” organizowanego przez Dom Kultury w Wolbromiu. Nadesłano aż 250 prac. To wielki sukces dla naszej Szkoły.

 

Biegiem… po medal. Gratulacje dla Eryka!

Nasz uczeń z klasy IIa Eryk Barzyk wywalczył właśnie III miejsce w biegach dziecięcych podczas Biegu Beskidnika odbywającego się od czterech lat w Magurskim Parku Narodowym. Eryk startował w biegu na 400 m.

Od kilku lat z pasją uczestniczy w dziecięcych zawodach biegowych oraz rowerowych, niejednokrotnie stając na podium. Przypomnijmy, że zajął także III miejsce w naszym zeszłorocznym szkolnym biegu przełajowym, który odbył się podczas czerwcowego Pikniku Rodzinnego.

 

W bajce morał jest najważniejszy? Nie tylko… Przekonują nas o tym młode bajkopisarki z klasy III.

 

 

Przyjaciele: Kotek i Myszka

Wcale nie tak dawno temu przyszła na świat mała myszka. Rosła jak na drożdżach, aż w końcu mama poprosiła ją, aby poszła na targ. W drodze powrotnej zobaczyła na swojej drodze kotkę. Chciała ją cichutko okrążyć, ale nadepnęła na gałązkę. TRACH! O nie! Kotka się obudziła.

– Proszę, proszę- powiedziała Kotka- wreszcie mam obiad.

– Proszę, puść mnie!- błagała Myszka.

– Noo….Dobrze.- odparła Kotka.

– Dziękuję- wykrzyknęła Myszka.- Kiedy będziesz w potrzebie, to też ci pomogę!

Ale Kotka już była daleko.

Nazajutrz Kotka wpadła w pułapkę, którą zastawili kłusownicy. Myszka usłyszała wołanie i przybiegła na pomoc. Swoimi ostrymi ząbkami przegryzła siatkę i w końcu kotka była wolna- Dziękuję!- zawołała.

I żyły długo i szczęśliwie (no, czasem kłótnie się zdarzały).

Morał: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

 

Autor: Lena Bochenek, klasa III

 

 

PRZYGODA 2 MISIÓW

 

W słoneczny dzień dwa misie: Mu i Bu biegały po łące. Aż tu nagle podszedł do nich lisek, który chciał się z nimi zapoznać.

– Cześć, jestem lisek Listek, chciałbym was poznać.

– O! Cześć, jak chcesz się z nami bawić to zapraszamy! Chodź do nas!

Następnego dnia lisek Listek znowu przyszedł, ale chciał się bawić tylko z jednym misiem. Drugiemu misiaczkowi zrobiło się przykro. Smutny poszedł usiąść pod drzewem.

Listek bawił się z misiem Mu. Nagle Mu potknął się i nóżka utknęła mu między kamieniami.

– Listku pomóż mi- poprosił.

– Oj, misiu, misiu. Wybacz, ale śpieszę się na obiad.

Głośny płacz usłyszał Bu. Przybiegł pomóc Mu.

– Dziękuję za pomoc, Bu. Przepraszam, że przeze mnie byłeś smutny.

Morał tej bajki jest taki, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.

 

Autor: Emilka Krzysiek, klasa III

 

 

                                                                   

 

 

Rok Szkolny 2018/2019

 

 

Projekt Skarby blisko Krakowa

Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice wzięli udział w wydarzeniu współorganizowanym przez Stowarzyszenie Blisko Krakowa. Nadrzędnym celem projektu była promocja lokalnej kultury i dziedzictwa. Chcieliśmy, aby przebieg wydarzenia rozbudził w dzieciach ciekawość otaczającego świata i uświadomił, jak wiele niesamowitych historii kryją miejsca w pobliżu których mieszkamy.

Projekt realizowany w ramach konkursu Patronat Skarby Blisko Krakowa podzielony był na trzy etapy.
Etap 1. Wielki test wiedzy o Skarbach Blisko Krakowa zorganizowany i przeprowadzony przez uczniów klasy III. Zwycięzcy konkursu mogli wziąć udział w wycieczkach, odkrywając tajemnice miejsc położonych w okolicy Krakowa.

Etap 2. Wycieczka do parku w Mogilanach – „W odwiedzinach u Wawrzyńca Spytka Jordana”.
Tu odbyła się gra terenowa, dzięki której dzieci poznały wiele interesujących szczegółów dotyczących Dworku w Mogilanach i okalającym go parku. Po zrealizowaniu zadań dzieci uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich.

Etap 3. Wycieczka do Doliny Mnikowskiej – „Szumi dokoła las – spacer Doliną Mnikowską”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z urokami innych gmin, wchodzących w skład LGD Blisko Krakowa. Po spacerze, dzięki  Panu Sławomirowi Kącikowi, radnemu gminy Liszki-Mników, dzieci mogły poznać legendy i ciekawostki związane z doliną.

 

 

 

 

 

IV miejsce dla naszych chłopców z klas VI i VII, którzy dzielnie walczyli w  międzyszkolnym turnieju piłki nożnej w Ochojnie.  Po meczu ciepła herbata. Gratulujemy !

 

 

 

Gratulacje dla Emilii Sobaś z klasy V za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach powiatu krakowskiego w narciarstwie alpejskim

 

Bezpieczeństwo na feriach

Oddział przedszkolny  Krasnale brał udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Portret Świętego Mikołaja.
Miło nam poinformować, że spośród 600 nadesłanych pracy, portret wykonany przez Alicję Marszałek zdobył wyróżnienie. Poniżej link do informacji.
Gratulujemy !
 

http://wdkwabrzezno.pl/wystawa-portrety-mikolaja-w-wdk/

 

Nasza  zdolna wokalnie Uczennica Natalia Tylek z klasy VI zdobyła II Miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej. Konkurs był zorganizowany przez  Szkołę Podstawową we Włosani  – Gratulujemy!

 

 

Bardzo miło nam poinformować, że nasza Szkoła otrzymała tytuł Szkoły wspierającej talenty

Nasza Uczennica Zofia Sibila wzięła udział w ogólnopolskim konkursie literackim  Popisz się talentem 2018 i stałą się współautorką książki dla dzieci. Gratulujemy 

 

 

Janek Nowak z klasy VIII w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagroda za udział w konkursie wiedzy o Sejmie.

 

 

 

Olimpiada sportowa – relacja na gorąco!

Gratulacje dla naszych zawodników. Startowało bardzo dużo Szkół. Poza SP w Olszowicach wszystkie są dużo! Znacznie większe niż SP Konary  i mają dużo lepszą bazę treningową, wielkie hale sportowe. Naszą konkurencją były szkoły :SP Mogilany, SP Rzeszotary, SP Świątniki Górne, SP Wrząsowice, SP Ochojno.

W tak wielkim i doborowym towarzystwie zaistnieliśmy i to mocno. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących dzieciaków. Dla wielu udział był bardzo dużym przeżyciem. Nabieramy przekonania, że te kilka kropel potu wylane na zajęciach mają sens i że naprawdę liczą się chęci i zaangażowanie.

Zuza lubi biegać i wygrała
Gabryśka tańczyć i wygrała
Angelika lubi gimnastykę i akrobatykę a na pudle była trzecia
Konrad lubi piłkę nożną, był pierwszy
Wszyscy pozostali byli tylko trochę dalej:
Artur, Oskar, Damian, Julia x 3, Natalia, Jan, Joanna, Patryk, Jerzy, Małgorzata.

Super dzieciaki!

Janusz Janik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

W dniu 22.05.2018 w SP im. Jana Pawła II w Gaju, odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Jesteśmy asertywni, potrafimy dokonać właściwego wyboru. STOP używkom”. Prace plastyczne uczennic Naszej szkoły; Justyny Sroki i Izabeli Drabant z klasy IV otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

———————————————————————————————-

PUCHAR PREZESA VICTORIA GAJ

————————————————————————————————

SUKCESY MUZYCZNE JULII NAGY

SUKCESY MUZYCZNE JULII NAGY I NATALII TYLEK

————————————————————————————————

SUKCES VICTORII DZIECHCIOWSKIEJ

———————————————————————————————–

————————————————————————————————

KRAKUSEK 2017/2018

Z przyjemnością informujemy, że Karolinka Hryszko, uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach, kl. IIIa, jest finalistką Konkursu wiedzy o Krakowie Krakusek 2017/2018. W tegorocznej XIII edycji Konkursu organizowanego przez Zamek Królewski na Wawelu, Społeczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Juliusza Słowackiego oraz Akademię Żakowską udział wzięło 5 i pół tysiąca uczniów z województwa małopolskiego. Karolinka otrzymała wyróżnienie zdobywając 68 punktów na 71. 

Serdecznie gratulujemy!!! 

———————————————————————————————————-

KONKURS „MAM TALENT 2018”

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Borys Stachańczyk z klasy 4, zajął pierwsze miejsce w Konkursie „Mam Talent 2018” w kategorii wiekowej klas 4 do 6. Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową w Mogilanach.

 

 

————————————————————————————————————

KONKURS RECYTATORSKI

W GOK-u w Mogilanach 13 marca 2018r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w ramach eliminacji do etapu powiatowego 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych. Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Victoria Dziechciowska otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów klas 4-6. Gratulujemy!
Anita Malec

 

—————————————————————————————————–

Prace uczniów reprezentujących naszą szkołę w konkursie ,, Orzeł biały – naszą dumą”.

——————————————————————————————————–
BIERZMY PRZYKŁAD Z NAJMŁODSZYCH.
 
Spotykamy się codziennie w klasach, na szkolnych korytarzach, ale niewiele o sobie wiemy. Są wśród nas osoby o wielkich sercach.. Takim właśnie człowiekiem okazała się Milena- uczennica z klasy pierwszej, która postanowiła wykonać gest serca w stronę starszej koleżanki- Marysi.
Z Marysią zetknęła się tylko raz, minęły się w sali integracji sensorycznej. Wtedy usłyszała o chorobie dziewczynki. Wzruszona jej historią zapragnęła coś dla niej zrobić. Tak jak wielu uczniów z naszej szkoły w okresie bożonarodzeniowym „chodziła po kolędzie”. Kolędowała dla Marysi.
Dziewczynki spotkały się znów w szkole. Tym razem rozmawiały ze sobą i Milenka przekazała chorej koleżance wszystkie zebrane przez siebie w czasie kolędy pieniądze. Maria opowiadała, że marzy o specjalistycznym rowerze. Może dar Mileny będzie pierwszą cegiełką do realizacji tego pragnienia.
Milenko jesteś wzorem dla nas wszystkich! Podziwiamy, że w wieku 7 lat potrafisz podejmować tak poważne decyzje.
M. Pierzchała

————————————————————————————————————

———————————————————————————————————-

SUKCES W TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO 

Uczeń naszej szkoły – Konrad z klasy VII – zdobył I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

———————————————————————————————————————-

Szanowni Państwo!

         Bardzo miło mi poinformować, że w dniu 7 grudnia 2017 trzy uczennice z naszej szkoły stworzyły drużynę i wystartowały w VIII powiatowym Konkursie wiedzy o honorowym krwiodawstwie i pierwszej pomocy organizowanym przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie. Nasza drużyna w składzie: z klasy IV – Ewa Kołodziejczyk, z klasy V – Victoria Dziechciowska oraz z klasy VI – Kinga Szczurek zdobyły pierwsze miejsce. Gratuluję i składam serdeczne podziękowania Pani Anicie Arendarczyk, Edycie Wróblewskiej-Stopie, Urszuli Kulpińskiej oraz Magdalenie Oleksy-Zborowskiej, które przygotowały materiały pomocne w nauce do konkursu.

                                                                                              Anna Stopa

                                                                                              Dyrektor Szkoły

———————————————————————————————————–

27 listopada 2017 r. odbyły się Gminne zawody w unihokeju gminy Świątniki Górne.

W zawodach startowało 6 szkół : Olszowice, Rzeszotary, Wrzasowice, Świątniki Górne, Ochojno i gościnnie Konary. Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce po dogrywce i rzutach karnych. Gratulujemy!
Drużyna dziewcząt nie ukończyła zawodów oddając 2 mecze walkowerem.

Zawody – unihokej <- kliknij, aby zobaczyć galerię

————————————————————————————————————–
Miło nam poinformować, że w dniu 27.11.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Nasi sportowcy wywalczyli  II i III miejsce drużynowo.
Gratulujemy !
———————————————————————————————————————-
W dniu 22.11.2017 w naszej Szkole odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ” Mój wymarzony zawód”. Laureatami zostali: Patrycja Pitala kl. IV, Barbara Szczepanik kl. IV, Karolina Czaplik kl. IV, Ewa Kołodziejczyk kl. IV, Emilia Sobaś kl.IV, Jagoda Serafin kl. IV, Borys Stachańczyk kl. IV, Justyna Sroka kl. IV, Julia Malinowska kl. VII.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
 

————————————————————————————————————————–

10 listopada 2017 r. uczniowie klasy 5 i 6 wzięli udział w patriotycznej grze terenowej „Śladami Niepodległości” ulicami Krakowa. Nasi uczniowie zajęli I MIEJSCE w kategorii prezentacji grupy z wykorzystaniem emblematów patriotycznych. Serdecznie gratulujemy sukcesu! 

Gala rozdania nagród laureatom gry „Śladami niepodległości” <kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

—————————————————————————————————————————-

Drugi turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Świątnik Górnych

W tym roku po raz drugi odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne. Uczestniczyli w nim nasi uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły i zajęli następujące miejsca:

  • w kategorii szkół podstawowych:
2 miejsce Dominik Ćwierz
9 miejsce Dawid Iwaszko
  • w kategorii open:

4 miejsce Konrad Sikora

7 miejsce Adrian Sikora – absolwent SP Konary

  • w kategorii szkół gimnazjalnych – nasi absolwenci :
1 miejsce Damian Gadocha
2 miejsce Mateusz Malik
 
Gratulujemy sukcesów!

—————————————————————————————————————————

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Borys Stachańczyk z klasy 4 wraz rodzicami oraz siostrą Leną wzięli udział w niedzielę (01.10.2017) w  wydarzeniu sportowym organizowanym na boisku sportowym Tempo Rzeszotary o nazwie  Podbijanie Wielkiego Różańca.

Wygrane nagrody – trzy piłki do piłki nożnej oraz jedną piłkę do koszykówki – przekazał na rzecz naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy za wspaniały gest. 

 

Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej im M.Konopnickiej w Konarach

 

 
 image2image1
 

 

 

 

 

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
Konary, ul. Szkolna 13, 32-031 Mogilany, tel.: 12 270 41 42, e-mail: spkonary@poczta.onet.pl
Copyright by www.spkonary.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content