nivo slider image

Biblioteka

Rok szkolny 2023/2024

 

„Powrót szkolnej kroniki”
Rozpoczęły się prace nad nowo powstałą kroniką, w której uczniowie będą zapisywać najważniejsze wydarzenia z życia Szkoły. Nasze uczennice zainteresowały się dawniejszymi kronikami i postanowiły  kontynuować tradycję. Ostatnie wpisy pochodzą z czerwca 2012 roku. Mamy zespół kreatywnych kronikarzy i zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której można obserwować przebieg pracy i poczytać o wcześniejszych latach. Nasi uczniowie na kartach wcześniej prowadzonych ksiąg,  odnajdują wpisy i zdjęcia swoich rodziców i krewnych 🙂
Agnieszka Surówka 

 

 

 

Rok Szkolny 2022/2023

19 października ( środa) podejmujemy wyzwanie i zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i weźmiemy udział w III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI „PRZERWY NA CZYTANIE”

CYT: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w kolejnej III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest m.in.:
– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.


Edyta Tyńska-Koczwara

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2021/2022

Zakończyliśmy akcję czytelniczą „Gangu Fajniaków”. Udział wzięło 32 uczniów z klas 1-3 , którzy oddali wypełnione karty. Wylosowane zostały wśród uczestników nagrody: maskotki, książki i naklejki. Nasi uczniowie chętnie czytają i lubią odwiedzać Bibliotekę szkolną, tak trzymać !

Agnieszka Surówka

 

 

Regulamin biblioteki szkolnej w okresie pandemii

  1. Ilość przebywających osób zostaje ograniczona do 3 uczniów przebywających na terenie biblioteki. Należy zachować odstęp min. 1.5 m od innych osób.
  2. Przy wejściu należy zdezynfekować dłonie preparatem do dezynfekcji znajdującym się na stoliku przy wejściu. Osoby przebywające na terenie biblioteki muszą mieć założone maseczki / przyłbice ochronne.
  3. W przypadku zwrotu książki/książek, należy w każdej umieścić karteczkę z informacją: imię i nazwisko oraz datę kiedy zwrócona zostaje pozycja. Następnie należy odłożyć do wyznaczonego pojemnika w bibliotece.
  4. Zwrócone książki są wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny (72 godziny).
  5. Skraca się czas przebywania w Bibliotece na okres niezbędny do zwrotu/wypożyczenia książki.
  6. Książki można również zamawiać u nauczyciela bibliotekarza kontaktując się przez Librus. Zamówione pozycje zostaną przekazane w następnym dniu czytelnikowi.
Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
Konary, ul. Szkolna 13, 32-031 Mogilany, tel.: 12 270 41 42, e-mail: spkonary@poczta.onet.pl
Copyright by www.spkonary.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content