nivo slider image nivo slider image

Aktualności

WARSZTATY PRZYRODNICZE W CZASŁAWIU

Uczniowie z klasy I i II w czwartek 5 kwietnia 2018 r. wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, organizowanych przez ośrodek „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Swoją przygodę rozpoczęliśmy w lesie. Dzieci pod okiem przyrodnika szukały tropów i śladów zwierząt, słuchały przyrodniczych ciekawostek, „rozmawiały” z leśnymi ptakami. Pracując w grupach tworzyły kompozycje artystyczne z materiałów leśnych. Poznawały także tajniki orientacji w terenie. Po obiedzie, na „Zaczarowanym Wzgórzu”, karmiły zwierzęta w mini- zoo i jeździły konno. Był też konkurs w dojeniu mleka. Ponieważ pogoda sprzyjała nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych na terenie ośrodka i leżącego nieopodal wąwozu. Całodzienne zajęcia przekonały wszystkich, że podglądanie i obcowanie z przyrodą może być bardzo pasjonujące i przyjemne. Z pewnością uczestnicy wycieczki na długo zapamiętają zdobyte w jej trakcie wiadomości.

Marta Pierzchała

Warsztaty przyrodnicze w Czasławiu <- kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

————————————————————————————————–

POWITANIE WIOSNY

Gdy nadchodzi wiosna na łąkach rozkwitają kwiaty, a w dzieciach talenty. Uczniowie z klas I-III powitali wiosnę podczas Wiosennego Festiwalu Artystycznego. Prezentowali wiersze, piosenki, utwory instrumentalne. Były także popisy stand-uperów. A wszystko to w radosnej, wiosennej atmosferze.

Wiosenny Przegląd Artystyczny <- kliknij, aby wyświetlić zdjęcia

Marta Pierzchała

———————————————————————————————————

Tradycyjne kolędowanie w Konarach

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Konar, którzy z wielką życzliwością przyjęli grupy kolędnicze uczniów ze szkoły!

Uczniowie i Nauczyciele

————————————————————————————————————-

W styczniu mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w spektaklu jasełkowym przygotowanym przez podopiecznych i pracowników Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem przedstawienia, gry aktorskiej i głębokiego, skłaniającego do refleksji przedstawienia betlejemskiej historii sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Nasi uczniowie, ci najmłodsi i ci starsi, po spektaklu mieli okazję spróbować wspaniałych wypieków, którymi zostaliśmy poczęstowani. Przyjrzeliśmy się też pracowniom, w których doskonalą swoje umiejętności podopieczni Fundacji. Z dużą ciekawością podpatrywaliśmy wytwory plastyczne; na pewno niektóre pomysły wykorzystamy w naszej szkole- przecież naśladownictwo jest najwyższą formą uznania 🙂

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że prędką pojawi się następna okazja, by spotkać się z naszymi Sąsiadami.

Uczniowie i nauczyciele SP Konary

————————————————————————————————————–

W czwartek 21 grudnia 2017r. przedszkole i szkołę podstawową odwiedził podróżnik z grupy

Trzask.pl, Samuel Kempski, który przybliżył nam odległy region Amazonii. Pełna ekspresji i

dynamizmu opowieść przeniosła nas wszystkich do krainy Indian, najdłuższej rzeki świata,

lasów deszczowych, kauczuku, piranii, jadowitych mrówek i kajmanów.

Urszula Kulpińska

———————————————————————————————————–

 W dniu 29.11.2017 klasa 7 udała się na wycieczkę w ramach projektu edukacyjnego „To się w ścieku nie mieści!” w Wodociągach Krakowskich.

To się w ścieku nie mieści! <- kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

————————————————————————————————————

Nowoczesność i historia.

Czy możliwe jest połączenie spalania śmieci z ekologią? Okazuje się, że tak. Przekonali się o tym uczniowie z klasy I, IIIa i IIIb. 14 listopada 2017 r. odwiedzili krakowską Ekospalarnię. Jest to pierwszy polski zakład termicznego przekształcania odpadów z tzw. zielonymi certyfikatami. Codziennie do Ekospalarni przyjeżdża ok. 100 śmieciarek, które przywożą odpady komunalne. Energia uzyskana ze spalania odpadów jest uznawana w znacznej części za energię odnawialną, czyli tak zwaną zieloną energię. Wykorzystywana jest do produkcji energii elektrycznej oraz do ogrzewania wody w sieci miejskiej. Odpady przywożone do Ekospalarni redukowane są w ok. 70 procentach. A więc nie dość, że produkowana jest z nich energia cieplna i elektryczna, to o tyle procent mniej śmieci trafia na wysypiska. Nasi uczniowie przeszli ścieżką edukacyjną z pracownikami Ekospalarni i poznali zasady funkcjonowania tego supernowoczesnego zakładu przemysłowego.
 
Zaraz potem uczestnicy wycieczki cofnęli się o kilka wieków. Umożliwiła im to wizyta w Historylandzie. Dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO i  interaktywnym rozwiązaniom stali się częścią przeżywanej historii i mogli poczuć emocje, które przeżywali ludzie wiele lat temu. Wzięli udział w bitwie pod Grunwaldem, walczyli pod Oliwą, na Westerplatte i Monte Cassino. Chętni mogli odbyć wirtualny lot nad Jasną Górą i spojrzeć na klasztor z lotu ptaka. Na koniec mieli okazję wykonać własne konstrukcje w pełnej klocków Sali Zabaw.
Marta Pierzchała

Ekospalarnia i historyland <- kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

—————————————————————————————————————————-

I miejsce w konkursie Śladami Niepodległości!

Już od wielu lat  III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Archeologiczne w Krakowie stara się zachęcić uczniów, nauczycieli województwa małopolskiego do kultywowania tradycji patriotycznych poprzez nowoczesne formy. Organizatorzy popularyzują wiedzę o odzyskaniu niepodległości poprzez organizację miejskiej gry terenowej – konkursu Śladami Niepodległości. Konkurs odbywa się w kilku kategoriach: bezbłędne wykonanie zadań w trakcie trzygodzinnej gry, prezentacja grupy, reportaż, test końcowy. Z radością chcemy zakomunikować, że w tym roku zdobyliśmy I miejsce za najlepszą prezentację grupy. W konkursie brały udział klasy V i VI. Nasi zwycięzcy zdobyli maksymalną ilość punktów, tym samym zdeklasowali pozostałych uczestników /w grze brało udział ok. 1200 uczniów/. W nagrodę zdobywcy wyjadą na dwie wycieczki: do zamku w Bobolicach oraz do Centrum Wspinaczkowego „Forteca”. Gratulujemy i dziękujemy naszym Wyjątkowym Uczniom!

Anita Malec

Gra terenowa „Śladami Niepodległości” <- kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

——————————————————————————————————————————

Z wizytą we wsi Zalipie

W dniu 08.11.2017r. uczniowie z  klas I i II uczestniczyli w wycieczce do Zalipia. 

Wieś Zalipie jest niepowtarzalna w swoim rodzaju. Mówi się o niej, że to wieś, w której chaty zakwitają. Od kilku pokoleń pielęgnuje się tam i rozwija zwyczaj malowania domów i ich wnętrz w oryginalne wzory roślinne. Sto lat temu kobiety malowały wapnem na zakopconych ścianach plamy, zwane „packami”, potem wzory zaczęły układać w motywy kwiatowe. Umieszczały je wokół pieca, pod obrazami, oknami, aż zaczęły pokrywać całe ściany, powały, piece, a nawet sprzęty. Z czasem wyszły z malarstwem na zewnątrz, wykorzystując zewnętrzne ściany domów i budynków gospodarczych. Propagatorką tej sztuki ludowej była wybitna malarka Felicja Curyło (1904-1974). Dzieci miały okazję spotkać się i porozmawiać z wnuczką malarki oraz obejrzeć jej dom i obejście. Zwiedziły także kościół parafialny. Całe jego wnętrze pokryte jest pięknymi motywami kwiatowymi. Kwiaty znajdują się także na szatach liturgicznych, obrusach, serwetach.

W Domu Malarek uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych. Najpierw zgłębiali techniki i motywy zdobnicze, potem każdy wykonał własnoręcznie bombkę choinkową. Oczywiście wykorzystując techniki malarek z Zalipia.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia podczas wędrówek po Polsce tej malowanej wsi.
Marta Pierzchała

Zalipie<- kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

————————————————————————————————–

PRZYGODOWO-ODBLASKOWA NOC CZYTELNIKA

Noc Czytelnika urządzamy dwukrotnie w ciągu roku szkolnego. Warunkiem uczestnictwa w niej jest przeczytanie książki tematycznie związanej z aktualną Nocą Czytelnika. Do tej pory można było brać udział w baśniowej, legendarnej, detektywistycznej, zagadkowej, odblaskowej. Podczas tej imprezy, promującej czytelnictwo, zawsze ważna jest współpraca między uczniami i Filią Biblioteki Publicznej w Konarach. Dlatego to jedyna noc, kiedy biblioteka publiczna czynna jest do późnych godzin wieczornych. W październiku odbyła się przygodowo-odblaskowa noc. Chociaż panowała iście jesienna aura, wszyscy uczestnicy brali udział w podchodach wokół szkoły. Zebrane zadania  rozwiązywali w klasach. A trzeba było rozszyfrować odblaskową zagadkę matematyczną, opracować przygodowy układ taneczny, napisać odblaskowe opowiadanie w języku angielskim, ułożyć „żywe” znaki drogowe z uczestników grup oraz wymyślić przygodową krzyżówkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć wykwintnej kolacji spożytej w restauracji Blask przygód. Tuż przed ciszą nocną wszyscy układali książkę o przygodzie i odblaskach. Chociaż nie było takiego wymogu, każda z napisanych książek  zawierała ilustracje i ważny morał. Potem każdy mógł już zasnąć z książką w ręku, w szkole w Konarach, wypełnionej wytrwałymi czytelnikami.

Przygodowa Noc Czytelnika <-kliknij, aby zobaczyć galerię

————————————————————————————————-

Z przyjemnością informujemy, że w naszej Szkole od 2010 na zajęciach z Gimnastyki korekcyjnej Pan Janusz Janik pracuje wykorzystując elementy metody Hoppe SOS 3D. Przygotowując się swojej pracy Pan Janusz wielokrotnie uczestniczył w zajęciach Pani Janiny Pelczar promotora tej metody.

Metoda Hoppe SOS 3D jest to polska innowacyjna metoda korekcji wad postawy i rehabilitacji ruchowej. Prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk opisał ją słowami: „Ta metoda kinezyterapeutyczna łączy w sobie idealny feedback z izometrią, a do tego jej ćwiczenia mają cechy mobilizacji czynnych. Dzieje się tak dlatego że, oprzyrządowanie jakie wykorzystuje się w metodzie pozwala na równoczesne oddziaływanie na wszystkie trzy płaszczyzny ciała równocześnie, co prowadzi do przywrócenia symetrii i prawidłowych osi ciała.” W tym roku ukazała się kompleksowa publikacja dotycząca pracy tą metodą.

Anna Stopa

Dyrektor Szkoły 

 

—————————————————————————————————————————

WYCIECZKA ŚLADAMI HISTORII, WIZYTA W SIEDZIBIE RADIA

W dniu 25 października 2017 roku, który zwany jest również „ Rokiem Kościuszki” Uczniowie klas IV, VI i VII odwiedzili dwa z czterech znajdujących się na terenie Krakowa kopców. Kopiec Kościuszki, poświęcony Tadeuszowi Kościuszce, znajduje się na Wzgórzu bł. Bronisławy, gdzie zwiedzili wystawę poświęconą temu wybitnemu Polakowi. Odwiedzili również Kopiec Kraka- legendarnego założyciela miasta Krakowa, skąd mieli okazję oglądać przepiękną panoramę Krakowa.

Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji, za jedną z najciekawszych uznać należy zwiedzanie radia RMF FM. Uczniowie mieli niecodzienną okazję poznać pracę radiowców „ Od środka”. Dzięki uprzejmości Dyrektora Działu Projektów Specjalnych Grupy RMF Pana Krzysztofa Nepelskiego, który niestrudzenie i z wielką pasją opowiadał i odpowiadał na pytania dzieci. Uczniowie dowiedzieli się jak powstają: Radio, Muzyka i Fakty, i  jaki sztab ludzi nad tym pracuje. W  zorganizowanym w trakcie zwiedzania quizie uczniowie wygrali drobne upominki, a większość z nich opuściła radio z „wypiekami na twarzach”.

Anita Arendarczyk

 Kopiec Kościuszki, wizyta w siedzibie radia <- kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

————————————————————————————————————–

ODBLASKOWY DZIEŃ EDUKACJI

Czternastego października obchodziliśmy Odblaskowy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Po oficjalnych obchodach, wszyscy uczestniczyliśmy w ślubowaniu klas pierwszych. Nasi wyjątkowi pierwszoklasiści zademonstrowali w jaki sposób kształcą wszystkie inteligencje: matematyczną, językową, ruchową, muzyczną, wizualno-przestrzenną, przyrodniczą, interpesonalną i intrapersonalną. Wzorowo odpowiadali także na trudne pytania zadawane przez siódmoklasistów. Następnie braliśmy udział w konkursie o bezpieczeństwie. Potem w klasach przygotowywaliśmy odblaskowy pokaz mody oraz wykonywaliśmy odblaskowy plakat. Na zakończenie uczestniczyliśmy w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Anita Malec

Odblaskowy Dzień Edukacji <- kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

Ślubowanie <- kliknij, aby zobaczyć prezentację

—————————————————————————————————————

PREZENTACJA Z PROJEKTU EKOKROPELKA

Projekt ekologiczny prezentacja <- kliknij, aby zobaczyć prezentację

——————————————————————————————————————-

Konkurs ortograficzny w języku angielskim „SPELLING BEE”

Trzy uczennice – Victoria Dziechciowska, Julia Majtyka i Julia Malinowska reprezentowały naszą szkołę w konkursie ortograficznym z języka angielskiego, który odbył się 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Bukowie. Gminny Konkurs Spelling Bee przypomina amerykańskie rozgrywki o tytuł mistrza ortografii. W tym roku drugie miejsce w konkurs zajęła Julia Majtyka. Gratulujemy!

———————————————————————————————————————–

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA JANA SZKODONIA W NASZEJ SZKOLE

————————————————————————————————————————

Wiosenne zdrowe śniadanie

Z okazji nadejścia wiosny, uczniowie naszej szkoły ozdobili swoje sale w wiosenne akcenty. Również w tym dniu w każdej klasie odbyło się uroczyste ” Wiosenne śniadanie” w całości przygotowane przez uczniów podczas zajęć szkolnych. W całej szkole pachniało świeżymi sałatkami, nowalijkami i chrupiącym pieczywem. Miły akcent stanowiły niecodzienne ubrania większości uczniów w kwiatowe desenie, optymistyczne barwy, lub całkiem szalone bajkowe kostiumy. Dzień upłynął w miłej i optymistycznej atmosferze,a również aura za oknem naszych klas wskazywała na nadchodzącą porę roku.

Wiosna w Konarach <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————

Lekki tornister- zdrowy kręgosłup

W ramach projektu „ Lekki tornister- zdrowy kręgosłup” w dniach 15-16 marca odbyła się w naszej szkole akcja ważenia tornistrów, która miała na celu ustalenie ciężaru plecaków noszonych przez dzieci do szkoły. W akcji wzięli udział uczniowie klas 1-6 . Statystyki okazały się niepokojące. Niestety, ponad połowa plecaków ważyła więcej niż 10 % wagi dziecka. W plecakach znalazło się wiele niepotrzebnych rzeczy. Wobec powyższego w dniu 16 marca br. odbyło się spotkanie z lek. med. Katarzyną Rak , którego głównym założeniem było przekazanie dzieciom wiedzy na temat szkodliwości dla kręgosłupa jaka wynika z przeciążenia tornistra zbędnymi przedmiotami. Pani doktor odpowiadała na pytania dzieci, rozwiewając w ten sposób przeświadczenie, ze choroby kręgosłupa to tylko problem osób  starszych. Została podkreślona również konieczność  kontrolowania zawartości plecaków przez rodziców uczniów, tak aby znajdowały się w nim tylko przedmioty konieczne podczas zajęć.
Organizator projektu: Anita Arendarczyk

————————————————————————————————————————

Finał Projektu AHOKA & BMW „Radość Zmian” w dn. 15-16.11.2016 – Julia Guzy i Błażej Szczurek reprezentowali naszą szkołę w Warszawie.

Finał projektu”Radość Zmian” z Ashoka&BMW <kliknij, aby zobaczyć galerię

————————————————————————————————————————–

Odblaskowa Noc Czytelnika – październik 2016

Kolejna Noc Czytelnika w Konarach, tym razem „odblaskowa” odbywała się pod hasłem bezpieczeństwa.  Uczniowie udali się na grę terenową w pobliżu szkoły w blaskach świec, potem układali scenariusz  filmu zatytułowanego „W odblaskach każdy kierowca widzi cię w blaskach”. Najwięcej emocji wzbudziła romantyczna kolacja przy świecach – przez chwilę wszyscy czyli się jak w prawdziwej, wytwornej restauracji. A potem, jak przystało na wytrawnych czytelników,  czytali w łóżkach do późnych godzin nocnych.

Odblaskowa Noc Czytelnika <- kliknij, aby zobaczyć galerię

—————————————————————————————-

ODBLASKOWA SZKOŁA

Szkoła Podstawowa w Konarach uczestniczy konkursie „Odblaskowa szkoła”. Celem udziału w akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i rodziców na obowiązek korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych. Każdy uczeń naszej szkoły został wyposażony w kamizelkę odblaskową oraz elementy odblaskowe. W ramach akcji wzięliśmy udział w konkursie fotograficznym „Odblaskowa klasa”, organizujemy szkolny konkurs plastyczny pt: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. 14 października uczestniczyliśmy również w Odblaskowej Nocy Czytelnika, która oprócz motywowania do czytania książek zwracała uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

ODBLASKOWA GALERIA

konkurskonkurs-badz-bezpiecznykonkurs-2kl-5

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

?

kl-3-b

kl-3-c

kl-3-d

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

WARSZTATY „BEZPIECZNIEJ NA DRODZE”

24 i 25 października odbyły się w naszej szkole warsztaty przeprowadzone przez Międzynarodową Fundację Ashoka we współpracy z firmą BMW dla uczniów klas 5-6 pt. „Bezpieczniej na drodze”. Celem warsztatów było rozwijanie myślenia innowacyjnego i motywowanie do podejmowania inicjatyw zmieniających rzeczywistość na lepsze (na przykładzie poprawy bezpieczeństwa na drodze). Zajęcia doskonaliły u uczniów umiejętności trafnego diagnozowania problemów społecznych, pozwalały na projektowanie i wdrażanie nowatorskich rozwiązań.

warsztaty2warsztaty

ODBLASKOWY PRZEMARSZ

W celu zwrócenia uwagi mieszkańców Konar i okolic na konieczność noszenia elementów odblaskowych, zorganizowaliśmy w dniu 27 października przemarsz w kamizelkach odblaskowych. Chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich na fakt, że posiadanie elementów odblaskowych jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa osób poruszających się pieszo po zmroku. Wykonaliśmy transparenty z hasłami zachęcającymi do noszenia odblasków ratujących życie i przeszliśmy z nimi z Konar do Świątnik Górnych. Podczas przemarszu towarzyszyła nam policja, której bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie. Poniżej znajduje się link do galerii.

Odblaskowy przemarsz <- kliknij, aby zobaczyć galerię

—————————————————————————————-

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

We wrześniu 2016 r. po raz kolejny włączyliśmy się w Międzynarodowe Obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie ćwiczyli działania z tabliczki mnożenia podczas rozmaitych czynności. Każdy uczeń z klas 3-6 miał możliwość wziąć udział w grach dydaktycznych, mógł rozwiązywać łamigłówki rachunkowe, uczestniczyć w konkursach oraz przystąpić do egzaminu ze znajomości tabliczki mnożenia i uzyskać tytuł EXPERTA. Uczniowie uczestniczyli w konkursach „Król i królowa skakanki”, w którym odpowiadali na pytania z tabliczki mnożenia skacząc na skakance oraz „Tabliczka mnożenia na czas”, gdzie w ciągu dwóch minut musieli podać jak najwięcej poprawnych wyników działań. Ogłoszony został również konkurs na najciekawszy wiersz o tabliczce mnożenia.

Przykłady twórczości uczniów naszej szkoły:

„Tabliczka mnożenia”

Tabliczka mnożenia to jest fajna sprawa, 

tabliczka mnożenia to super zabawa!

Tabliczka mnożenia to jest to, 

można ją rozwiązać na sposobów sto!

Tabliczka mnożenia – bardzo lubię ją.

Tabliczek mnożenia – jest ich ponad sto!

Tabliczka mnożenia w konkursach występuje!

Tabliczka mnożenia – wciąż ją rozwiązuję!

Tabliczka mnożenia – piszę o niej wiersz.

Tabliczka mnożenia – Ty pisz ze mną też! 

Jagoda i Gonika, kl. III

„Wiersz o tabliczce mnożenia”

Tabliczka mnożenia to podstawa jest, 

każdy ją umie, każdy ma na nią chęć.

A gdy ktoś powie: Sześć razy sześć?

Banał! Trzydzieści sześć.

A gdy ktoś powie: pięć razy pięć?

Jeszcze łatwiejsze! Dwadzieścia pięć!

A to może trudne? Sto razy sto?

10 000! Czy nie proste to?! 

Kamila, Kinga, Natalia, kl. V

„Tabliczka mnożenia”

Tabliczka mnożenia bardzo lubi działania z dzielenia.

Lubi chodzić na spacery, bo ma królewskie maniery.

Każdy uczyć się jej chce, bo lekarstwem na nudę jest.

Nawet każdy przedszkolaczek zna mnożenia mały smaczek.

Patrycja i Gabi, kl. IV

—————————————————————————————-

Wizyta drugoklasistów w laboratorium na Politechnice Krakowskiej

Zapraszamy do wysłuchania krótkiej audycji z udziałem naszych drugoklasistów:)

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/automatyka-i-robotyka-w-szkole-w-podkrakowskich-konarach/

Spotkanie z twórcą Cyberryby <- kliknij, aby zobaczyć galerię

——————————————————————————————————————

Spotkanie autorskie pn. „Książka – od pomysłu na nią, po przyjemność czytania.”

12 lutego 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Konarach wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Mogilanach, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z Panią Edytą Wygonik-Barzyk – redaktorką literacką, autorką książek dla dzieci, dziennikarką.

Spotkanie autorskie <- kliknij, aby zobaczyć galerię

DSC04110

—————————————————————————————————–

Kampania: Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.

27 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęcia edukacyjnych prezentujących racjonalne korzystanie z energii elektrycznej, bezpieczne użytkowanie urządzeń zasilanych prądem, zachowanie się w pobliżu infrastruktury energetycznej. Zajęcia prowadzone były przez eksperta.

Program objęty patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

??????????????

??????????????

??????????????

—————————————————————————————————–

Wymarzona Noc Czytelnika!

Tym razem wytrwali czytelnicy wyruszyli w poszukiwaniu „wymarzonych” książek w nocy 13/14 listopada. I tak:

uczestniczyli w zabawie w literatów, pisali „wymarzoną książkę”, ilustrowali ją.

potem  prezentowali efekty swojej twórczości.

Następnie przygotowali kolację – wymarzoną ucztę i posiłek.

Ok. 21 odbyły się podchody po szkole „w poszukiwaniu wymarzonych książek”.

Na zakończenie wszyscy prezentowali bohaterów literackich.  Było wspaniale!

Książki Naszych Marzeń – Noc Czytelnika <- kliknij, aby zobaczyć galerię

————————————————————————————————————

Poznać, pomóc, zrozumieć, zaakceptować!

Poznać, pomóc, zrozumieć, zaakceptować…. Te słowa powtarzaliśmy wielokrotnie podczas spotkania z niewidomym artystą – muzykiem i towarzyszącym mu księdzem. Nauczyliśmy się akceptować drugiego człowieka, niezależnie od jego ograniczeń w problemach zdrowotnych. Zrozumieliśmy, że trzeba doceniać to, co się ma i cieszyć się każdą chwilą życia.

Spotkanie z niewidomym artystą <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————–

SZKOLNE WYBORY SAMORZĄDOWE 

Szkolne wybory tworzą warunki do rozwoju obywatelskiego uczniów. Odbywają się na podstawie demokratycznych zasad. Każdy ma prawo głosu, wybory są tajne, powszechne, równe. Wszyscy uczniowie uprawnieni do głosowania znają kandydatów i ich programy wyborcze.

30 września uczniowie naszej szkoły wybrali spośród zgłoszonych kandydatów przedstawicieli do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą Szkoły została BARBARA MALEC z klasy VI. OLIWIA BULANDA i FAUSTYNA NOWAK z klasy VI zostały wybrane na Zastępców Przewodniczącej. Pozostałe kandydatki: Julia Majtyka i Katarzyna Kozik będą wspierać działalność Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy wszystkim kandydatkom i życzymy sukcesów w działaniu!

Szkolne Wybory Samorządowe <- kliknij, aby zobaczyć galerię

——————————————————————————————————————-

V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w dniu 25 września 2015 r. . W tym dniu uczniowie klas 3-6 przypominali sobie tabliczkę mnożenia i mieli możliwość przystąpienia do egzaminu, którego celem było uzyskanie tytułu EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. W międzyczasie każdy uczeń ćwiczył działania z tabliczki mnożenia biorąc udział w grach dydaktycznych i rozwiązując łamigłówki rachunkowe. W sali komputerowej można było trenować tabliczkę mnożenia na czas, aby uzyskać jak najlepszy wynik ilości poprawnych odpowiedzi w ciągu dwóch minut. Kolejny raz zwycięzcą konkursu komputerowego został Damian Gadocha – uczeń klasy VI, który udzielił 107 poprawnych odpowiedzi w ciągu 120 sekund! Gratulujemy! Wszystkim uczniom i nauczycielom:) udało się zdać egzamin! Gratulujemy sukcesów i zdobytych certyfikatów!

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia <- kliknij, aby zobaczyć galerię

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – Julia Majtyka, kl. 5 PLAKAT

———————————————————————————————————————

Legendarna Noc Czytelnika

Scenariusz nocnych zajęć dnia 12 czerwca 2015 r.

18.30 przygotowanie do zajęć i noclegu,

18.30 wyruszenie na „legendarne podchody” aż do Pętli w Konarach,

20.30 powrót i wykonanie „legendarnych” kanapek, konkurs na najsmaczniejsze kanapki, kolacja połączona z degustacją,

21.00 zejście do Filii Biblioteki Publicznej, która była otwarta w tym dniu do godz. 22.00, wypożyczanie książek na nocne czytanie,

21.30 parada postaci legendarnych oraz pokaz renesansowych układów tanecznych,

22.00 przygotowanie się do snu, sporządzenie listy książek naszych marzeń, czytanie książek, pół godziny głośne i pół godziny ciche, nocleg.

8.00 pobudka i wspólne przygotowanie śniadania, rozejście się do domów.

TYM  razem przeżyliśmy najcudowniejszą NOC CZYTELNIKA!

Legendarna Noc Czytelnika <- kliknij, aby zobaczyć galerię

——————————————————————————————————————-

Jak będzie wyglądał świat za 20 lat?

Czy Internet będzie można podłączyć bezpośrednio do mózgu?

Czy będziemy mogli porozumiewać się z własnym psem, rowerem lub … lodówką?

Czy teleportacja jest możliwa?

Czy roboty zastąpią ludzi?

Na te i inne zaskakujące pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi, biorąc udział w Pierwszej Konferencji Technologicznej dla Dzieci Kiedy będziemy wszystko wiedzieć?, która odbyła się 20 maja w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krakowie (ICE Kraków). Organizatorami imprezy było ASPIRE, zrzeszająca największe firmy technologiczne, takie jak Google, Samsung czy IBM, oraz Fundacja Uniwersytet Dzieci. Podczas ciekawego wykładu, prowadzonego przez kilku zaproszonych gości, dowiedzieliśmy się, w jakim stopniu nowoczesne rozwiązania, wykorzystujące sensory i chipy już teraz mają zastosowanie w domach, na lotniskach, muzeach czy w galeriach handlowych. Dzięki zastosowaniu mikroprocesorów i radiowemu przesyłowi internetowego, naukowcy mają możliwość stworzenia inteligentnych urządzeń, ułatwiających życie. Przykładem jest specjalna obroża, informująca właściciela o tym, ile czasu minęło od ostatniego spaceru jego psa, inteligentnie zaprogramowana lodówka, pomagająca nam w prowadzeniu zdrowego stylu życia, czy rower, zapisujący przebyte przez nas kilometry. Poznaliśmy historię komunikacji międzyludzkiej. Zaskoczyło nas, że współczesne nastolatki potrafią wysłać nawet do 150 smsów dziennie! Powstaje właśnie aplikacja, która umożliwi rozmowę poprzez komunikator Skype dwóm rozmówcom z różnych krajów, posługującym się swoimi językami, podczas gdy aplikacja będzie na bieżąco tłumaczyła ich wypowiedzi. Szybko rozwijające się technologie niosą ze sobą jednak pewne zagrożenia. Czy chcielibyście być kontrolowani na każdym kroku? Nie każdemu z nas podobał się pomysł wszczepienia pod skórę  chipa, nawet jeśli na bieżąco informowałby o naszym stanie zdrowia. Wolimy także bawić się z kolegą niż robotem, nie chcemy, aby urządzenia we wszystkim nas zastąpiły. Aby dobrze funkcjonować w nowym świecie, musimy nabierać coraz to nowe umiejętności!

Na przykład… Jak zbudować prototyp oczyszczalni ścieków wykorzystując na pierwszy rzut oka zupełnie niepotrzebne materiały?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji i warsztatów.

A tu relacje uczestników:

Dowiedziałem się, że są już tak małe telefony, że można je wsadzić do ucha.

Damian

Nauczyłem się na warsztatach, jak budować oczyszczalnię ścieków.

Konrad

Zaskoczyło mnie to, że ścieki tak łatwo można oczyścić zwykłą gąbką.

Natalia

Zdziwiłem się, że pies może wysłać do mnie smsa.

Kuba K.

Dowiedziałam się, że granice wyobraźni nie istnieją.

Amelia

Konferencja Technologiczna <- kliknij, aby zobaczyć galerię

 

 ————————————————————————————————————-

Marsz z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Osoby niepełnosprawne zmagają się na co dzień z wieloma problemami. Często czują się wykluczone ze społeczeństwa, a przecież mają prawo czuć się pełnoprawnymi obywatelami, tak jak my. Chcą uczestniczyć we wszystkich aspektach życia, domagają się równości wobec prawa, łatwiejszego dostępu do placówek zdrowia, powszechnej edukacji, zwiększenia szans na rynku pracy. To gwarantuje im Konwencja o Prawach Osób Niepełnosprawnych, jednak nieraz rzeczywistość okazuje się inna.

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną i jest to dobra okazja, aby przypomnieć wszystkim, że niepełnosprawni są wśród nas. W tym dniu nasi uczniowie wzięli udział w happeningu zorganizowanym przez Bonifraterską Fundacją Dobroczynną. Wyruszyliśmy ze szkoły w słoneczne południe z własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi plakatami, kwiatami i balonami. Ksiądz Tadeusz intonował wesołe pieśni i tak roześmiani dołączyliśmy do nie mniej barwnego pochodu w Świątnikach Górnych, składającego się z podopiecznych Konwentu OO. Bonifratrów w Konarach i ich sympatyków. Spotkaliśmy się z nimi pod kościołem, skąd po krótkiej modlitwie pod eskortą policji wyruszyliśmy główną ulicą pod Urząd Miasta. Pochód uświetniała para huzarów na koniach. Następnie głos zabrał burmistrz Świątnik Górnych, pan Witold Słomka oraz pani Jagna Marczułajtis, posłanka na Sejm, mieszkanka Mogilan, którzy mówili o zadaniach polityków w ochronie praw osób niepełnosprawnych, a podopieczni Konwentu OO. Bonifratrów odczytali swoje postulaty. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z nimi!

Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością <- kliknij, aby zobaczyć galerię

Podziękowanie

————————————————————————————————————————–

W planetarium w Chorzowie

Oliwia Bulanda

Na początku grudnia wyjechaliśmy do planetarium w Chorzowie. Gdy dojechaliśmy na miejsce, bardzo się zdziwiliśmy, bo zobaczyliśmy już z daleka dziwną kopułę. Po wejściu do środka, usiedliśmy, rozglądając się z ciekawością. Następnie poszliśmy do małego domku niedaleko planetarium. Weszliśmy do środka, usiedliśmy na miejscach i słuchaliśmy pana meteorologa. Gdy wróciliśmy, mieliśmy małą przerwę. Potem poszliśmy na spacer. Na spacerze 5 dziewczyn z klasy V: Faustynka, Ula, Oliwia, Kinga i Małgosia, szły trzymając się za ręce. Gdy doszły do jeziora, cała piątka pobiegła oglądnąć z bliska zamarznięte jezioro, a po nich cała reszta wlokąca się z tyłu. Po chwili prawie każdy rzucał na taflę lodu jakiś kamień, oczekując choć najmniejszego pęknięcia. Niewielu osobom to się udało. Zresztą musieliśmy wracać do planetarium. W planetarium udaliśmy się do wielkiej Sali z ogromnym sufitem. Usiedliśmy w fotelach i popatrzyliśmy na sufit, bo na nim był wyświetlany układ gwiazd. Przez cały czas trwania seansu, sufit poruszał się we wszystkie strony. Patrzyliśmy w niego zauroczeni. Przez moment wydawało nam się, że jesteśmy w kosmosie!

————————————————————————————————————————————————————————-

Noc Czytelnika

   Już trzeci raz uczestniczyliśmy w Nocy Czytelnika z 21 na 22 listopada 2014 r., której głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród uczniów. Tym razem atrakcji czytelniczych było tak dużo, że nie mogliśmy zmrużyć oka nawet przez chwilę. Na początku czteroosobowe grupy zmagały się z testem, dotyczącym znajomości lektur i znanych książek. Następnie umówione osoby prezentowały układy taneczne, podczas których trzeba było przedstawić znanego bohatera literackiego. Najbardziej zauroczył nas szczekający pies – Łukasz, który jeździł koleją, czyli za „pociągiem z daleka”, stworzonym przez chłopców z klasy VI. Później jedliśmy „czytelniczą” pizzę, a tuż po niej czytaliśmy fragmenty ulubionych książek, aby nieco strawić ogromne ilości ulubionego przysmaku wszystkich czytelników. Niektórzy mieli przygotowane scenki, dzięki którym przenieśliśmy się w niezapomniany świat czytelniczych wrażeń! A po scenkach wyruszyliśmy na nocne podchody z latarkami. Zabawiliśmy się w poszukiwaczy czytelniczych skarbów. Rozpoznawaliśmy na mapkach miejsca, gdzie dziewczyny z klasy VI ukryły kolejne zadania, wyszliśmy na podwórko szkolne, aby znaleźć i rozwiązać czytelnicze zagadki w mroku uśpionych Konar…… .

Link do krótkiego filmu z Nocy Czytelnika – http://youtu.be/eWNmIkrjkIY

———————————————————————————————————————————————————-

Trasa górnicza w Wieliczce

   Pewnego mglistego, listopadowego ranka wyruszyliśmy do Wieliczki, aby zjechać najstarszym szybem górniczym Regis do Kopalni Soli. Przez trzy godziny byliśmy górnikami, a właściwie śleprami, bo tak w gwarze górniczej nazywa się rozpoczynających ten zawód. Mieliśmy ubrane ochronne kombinezony, kaski, a na nich lampki, które w zupełnych ciemnościach oświecały nam drogę. Wykonywaliśmy różne trudne górnicze zadania, mierzyliśmy stężenie metanu, szukaliśmy na mapce trasy powrotnej, wyszukiwaliśmy i transportowaliśmy sól, schodziliśmy po drabinie, przeciskaliśmy się na czworakach przez niskie korytarze, zapoznawaliśmy się także z górniczymi tradycjami i obrzędami, np. dowiedzieliśmy się, że górnicy zawsze pozdrawiają się staropolskim „Szczęść Boże”. Oczywiście wszystkie zadania wykonywaliśmy pod czujną opieką przodowego, czyli doświadczonego przewodnika, bo głęboko w kopalni może być bardzo niebezpiecznie. Trzeba przyznać, że trasa górnicza zrobiła na nas ogromne wrażenie i utwierdziła w przekonaniu, że bardzo lubimy chodzić do szkoły!

Wędrówka trasą górniczą -> kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————-

Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w nietypowy sposób. Rozpoczęła klasa VI, uczniowie wyjechali na grę terenową Śladem Niepodległości do Krakowa. Tym razem konkurs dotyczył setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej. Zadania były trudne, ale za to długo zapamiętamy informacje, które zdobywaliśmy z mozołem biegając po Krakowie. Później uczniowie z pocztu sztandarowego brali udział w  gminnych uroczystościach w Mogilanach w dniu 11 listopada. Dzień później cała szkoła uczestniczyła w podchodach pod nazwą Niepodległość w Konarach. Zadania znajdowały się w domach mieszkańców i trzeba było nie lada sprytu i tężyzny fizycznej, aby je zdobyć! Na koniec zabandażowani /jedno z zadań dotyczyło prawidłowego opatrunku rannego żołnierza/, ale z okrzykami i piosenkami zagrzewającymi do walki wróciliśmy do szkoły, aby pochwalić się przed wszystkimi grupami, świetną znajomością historii Polski. A po południu mogliśmy odpocząć, śpiewając pieśni patriotyczne z rodzicami i mieszkańcami Konar podczas wieczornicy.

Tak obchodzone Święto Niepodległości zapamiętamy z pewnością na długo!

——————————————————————————————————————————————————–

Otwarcie placu zabaw i podsumowanie projektu ekologicznego Smog Wawelski to nie bajka!

Osiemnastego października odbyło się huczne otwarcie placu zabaw usytuowanego powyżej naszej szkoły. Chociaż plac ten służy wszystkim już od początku roku szkolnego, jednak dopiero teraz został on poświęcony i oficjalnie otwarty. Na uroczystość przybyło wielu honorowych gości  z panem Krzysztofem Musiałem Wójtem Gminy Mogilany na czele. Uroczystość była tym bardziej ważna, że zbiegła się z podsumowaniem projektu Smog Wawelski to nie bajka. Projekt – konkurs, zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  miał na celu podniesienie świadomości społecznej w kierunku ochrony środowiska naturalnego, a wygrały go panie: Małgorzata Boćko i Magdalena Oleksy-Zborowska. Dzięki ich staraniom i pomocy Urzędu Gminy Mogilany oraz Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarach, mogliśmy uczestniczyć we wspaniałej ekologicznej zabawie uwieńczonej licznymi nagrodami i smacznym poczęstunkiem.

Program uroczystości obejmował:

·        wystąpienia zaproszonych gości,

·        poświęcenie i otwarcie placu zabaw,

·        pokaz sprzętu strażackiego,

·        występ grupy Ekologicznie Zakręconych ze spektaklem według scenariusza Magdaleny Oleksy – Zborowskiej Smog Wawelski to nie bajka!,

·        rodzinne rozwiązywanie ekologicznego testu,

·        podążanie w podchodach terenowych tropem Ekologicznie Zakręconych,

·        zakończenie imprezy, podsumowanie konkursu literackiego, testu i podchodów, rozdanie nagród.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przybyli na naszą uroczystość, aby razem z Ekologicznie Zakręconymi spędzić ten dzień!

SmoG Wawelski i piknik ekologiczny <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Święto Komisji Edukacji Narodowej – powszechnie znane jako Dzień Nauczyciela – od rana powitał nas gorącą atmosferą oczekiwania! W tym dniu bowiem nasi Drodzy Pierwszoklasiści, zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Konarach. A nie było to dla nich takie proste! Na początku musieli popisać się swoją wiedzą, związaną z każdą inteligencją rozwijaną w naszej szkole, potem zostali poddani trudnej próbie wypicia z dużym uśmiechem na twarzy kwaśnego soku! W dodatku patrzyli na nich uczniowie, nauczyciele i Rodzice, ponieważ wszyscy mieli dokonać oceny naszych pierwszaków. Pozytywna ocena jurorów uroczystości sprawiła, że zostali pasowani wielkim ołówkiem na uczniów.

A po pasowaniu odbyły się muzyczne konkursy oraz kalambury, dzięki którym w miłej i tanecznej atmosferze spędziliśmy dzień, będący przecież świętem Uczniów, Nauczycieli i Pracowników szkoły, dlatego wszystkim składamy gorące, gorące życzenia!

Ślubowanie Pierwszaków i Święto Edukacji <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————-

Wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

Za nami kampania wyborcza i wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. 30 września 2014 r. została wybrana nowa Rada Uczniowska. Przewodniczącym Szkoły został Janusz Kozik z kl. VI, Zastępcą Przewodniczącego Oliwia Bulanda z klasy V. Wybory poprzedziła prawdziwa kampania wyborcza z plakatami wyborczymi i określonym programem działania. Wszyscy kandydaci opracowali swoje hasla wyborcze. Niektórzy rozprowadzali wśród uczniów własnoręcznie przygotowane ulotki, zachęcając do oddania na nich głosu. Wybory były tajne i przebiegały bez zakłóceń, każdy uczeń mógł oddać 2 głosy – jeden na przewodniczącego, drugi na zastępcę.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej współpracy w bieżącym roku szkolnym!

Wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego 2014 <- kliknij, aby zobaczyć galerię

————————————————————————————————————————————————

4 WMTDay – 4 World Multiplication Table Day 2014 –

4 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Na podstawie licencji uzyskanej od organizatora WMT Day 2014 w dniu 26 września po raz drugi włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole był to dzień, w którym uczniowie klasy 3-6 przypominali sobie działania z tabliczki mnożenia i mieli możliwość przystąpienia do egzaminu. Uczniowie wytrwale wcześniej powtarzali tabliczkę mnożenia, podczas przygotowanych na tę okazję gier dydaktycznych i konkursów. W sali komputerowej można było ćwiczyć tabliczkę mnożenia na czas, starając się uzyskać jak najlepszy wynik ilości poprawnych odpowiedzi w ciągu dwóch minut. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu komputerowego został Damian Gadocha z klasy V. Gratulujemy! 

Wszyscy uczniowie, którzy zdali egzamin, zdobywali tytuł MT EXPERT i otrzymywali imienny certyfikat. Egzamin odbywał się przed komisją egzaminacyjną, a chętnych do zmierzenia się z trudnym zestawem egzaminacyjnym nie brakowało! Wszystkim, którzy włączyli się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia serdecznie dziękujemy, gratulujemy uzyskanych certyfkatów i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu umiejętności matematycznych!

Licencja – certificate_wmtday2014

DSC01861  DSC01862  DSC01864  DSC01865  DSC01867  DSC01868  DSC02908  ???????????????????????????????  ???????????????????????????????  ???????????????????????????????  ???????????????????????????????  ???????????????????????????????  ???????????????????????????????  ???????????????????????????????  ???????????????????????????????  ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

———————————————————————————————————————————————

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Dobiegł końca rok szkolny 2013/2014, najlepsi i najbardziej pracowici otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody i wyróżnienia.

Nadszedł także czas, aby pożegnać najstarszą klasę VI, która godnie reprezentowała szkołę, zwłaszcza w zawodach sportowych.

Nasi szóstoklasiści przygotowali piękne zakończenie dla wszystkich uczniów i nauczycieli, miało być „na wesoło”, ale chyba wcale im nie wyszło……… .  Smutek z powodu rozstania był zbyt duży.

Oceńcie sami, oglądając zdjęcia.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 <- kliknij, aby zobaczyć galerię

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku w czasie wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!:)

———————————————————————————————————————————————

ZDRÓW JAK RYBA

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w projekcie „Zdrów jak ryba”. Wymagał on bardzo dużo pracy i poświęcenia, które zostały docenione przez komisję konkursową.

Nasza szkoła zdobyła II miejsce w gminie.

Gratuluję sukcesu!

Uczestnikami  projektu byli uczniowie:

1.     Joanna Nowak kl.5

2.    Natalia Gubała kl.5

3.    Kamila Styczeń kl.5

4.    Dajana Majda kl.5

5.    Szymon Kolbusz kl.5

6.    Grzegorz Pitala kl.5

7.    Łukasz Pokuta kl. 5

8.    Janusz Kozik kl.5

9.    Urszula Pitala kl.4

10.  Katarzyna Kozik kl.4

11.   Magdalena Biskup kl.4

12.  Oliwia Bulanda kl.4

13.  Małgorzata Czaplik kl.4

14.  Małgorzata Biskup kl.6

Za pomoc serdecznie dziękuję Paniom: Agacie Madejskiej, Katarzynie Pitali oraz Magdalenie Kolbusz.

dyplom

                                                                                       Urszula Kulpińska

——————————————————————————————————————————————————

Szkoła z Konar w Warszawie;)

15 czerwca uczniowie ze Szkoły w Konarach udali się na czterodniową wycieczkę do Warszawy. Poniżej znajduje się link do fotorelacji z wyjazdu do stolicy.

SP Konary w Warszawie <- kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

———————————————————————————————————————————————————

Noc Czytelnika

Już drugi raz w tym roku szkolnym promowaliśmy czytelnictwo, poprzez udział w Nocy Czytelnika 13 czerwca 2014 r. Na początku braliśmy udział w „czytelniczych podchodach”, podczas których trzeba było wykazać się dużą znajomością wielu utworów /nie tylko lektur szkolnych/. Potem była kolacja w postaci pieczonych ziemniaczków na ognisku, rozpalonym pod szkołą oraz quiz znajomości treści książek na podstawie scenek, które przygotowywali uczestnicy Nocy. Wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie straszna porażka Hiszpanii…../tym razem naszej Nocy patronował Mundial 2014 w Brazylii/!

Podchody i Noc Czytelnika <- kliknij, aby zobaczyc galerię zdjęć

———————————————————————————————————————————————————

Ekologiczny Dzień Rodziny

1 czerwca w Dzień Dziecka mile spędziliśmy niedzielne popołudnie z rodzinami.

Mieliśmy okazję do podsumowania pracy w ciągu całego roku szkolnego, pochwaliliśmy się przed rodzicami swoimi sukcesami i osiągnięciami.

I tak:

  • obejrzeliśmy film „Pół żartem, pół serio, czyli rok szkolny 2013/2014 w Konarach”
  • braliśmy udział w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Teatr Szkolny „Małe Dionizje”, a nosił tytuł „Pchła Szachrajka”
  • odbyliśmy muzyczną podróż przez dekady ubiegłego i obecnego stulecia, czyli usłyszeliśmy najsłynniejsze przeboje muzyczne w aranżacji i wykonaniu uczniów od przedszkolaków do szóstoklasistów
  • uczestniczyliśmy w prawdziwej aukcji obrazów, namalowanych przez artystów – malarzy ze starszych klas
  • wspólnie z rodzicami bawiliśmy się: ogromnymi bańkami mydlanymi, „łamaliśmy języki” na obcych wyrazach, robiliśmy doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze, sztuczki cyrkowe, stoczyliśmy mecz piłkarski z tatusiami.

Ekologiczny Dzień Rodziny 2014 <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————–

KRAKUSEK

Jak co roku od kilku lat klasa III wzięła udział w IX edycji Krakuska- konkursu wiedzy o Krakowie. Temat tegoroczny brzmiał „Z Kazimierza na Wawel- na dwóch brzegach Wisły”. W konkursie uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy III. Najlepszy okazał się Błażej Szczurek. To on właśnie reprezentował naszą szkołę w finale rozegranym na Wawelu. Gratulujemy Błażejowi wiedzy i zaangażowania.

Krakusek_Blazej

Krakusek_P_Marta

———————————————————————————————————————————————————–

Giovanni Bernacchini

9 kwietnia 2014 r. gościł w naszej szkole pilot rajdowy pan Giovanni Bernacchini, który równocześnie jest tatusiem Janka z klasy I. Pan Giovanni opowiadał nam o tajnikach swojej pracy. Pilot rajdowy to drugi zawodnik w załodze startującej w rajdzie samochodowym. Chociaż osobiście nie kieruje samochodem wyścigowym, jednak jego praca jest niezwykle odpowiedzialna, ponieważ polega na dyktowaniu  kierowcy opisu każdego odcinka trasy. Do tego potrzebna jest biegła znajomość języka, trasy, trudnych kodów, czyli sposobu porozumiewania się z kierowcą. Pan Bernacchini jest zdobywcą 31 pierwszych miejsc na różnych międzynarodowych rajdach, przy czym to człowiek niezwykle skromny i przyjazny.

Bardzo dziękujemy Państwu Bernacchini za przybycie i cierpliwe udzielenie odpowiedzi na wszystkie dociekliwe pytania naszych uczniów.

DSC00740 DSC00743 DSC00744 DSC00747 DSC00759 DSC00749 DSC00753 DSC00755 DSC00756 DSC00757 DSC00765 DSC00762 DSC00764

———————————————————————————————————————————————————–

Katyń 1940, Smoleńsk 2014

Klasa VI przeprowadziła krótką lekcję historii, na którą zaprosiła najstarsze klasy w szkole. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, związaną z trudnymi dziejami naszej ojczyzny. Na początek przypomnieli wydarzenia z 1940 roku, tak długo przemilczane, a związane z mordem polskich jeńców wojennych w Katyniu, a potem o tragicznym locie samolotu z Prezydentem RP – Lechem Kaczyńskim i polską elitą polityczno – militarną na pokładzie.

———————————————————————————————————————————————————-

Zdrowe Jedzenie w Mojej Szkole i Na Moim Stole

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w projekcie „Zdrowe Jedzenie w Mojej Szkole i Na Moim Stole” prowadzonym przez  Fundację Partnerstwo dla Środowiska, z siedzibą w Krakowie. Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu odżywiania się wśród dzieci i rodziców, szczególnie zaś dbanie o zdrowe żywienie w szkole. Czy pączek, baton i cola to na pewno wartościowe drugie śniadanie? Czy możemy sami przyczynić się do tego, aby nasze jedzenie było smaczne, kolorowe, ale przede wszystkim zdrowe?

Przedstawiciele uczniów wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu. Planowali tam jakie działania można podjąć na terenie naszej szkoły. Teraz spróbują przekonać do swoich pomysłów pozostałych. Naszym głównym celem jest założenie przyszkolnego ogródka warzywno- ziołowego, z którego będą mogli korzystać wszyscy uczniowie. Liczymy na wsparcie rodziców, bo przecież zdrowie dzieci jest na pewno dla nich najważniejsze.

Marta Pierzchała 

DSC00642DSC00643DSC00644DSC00645DSC00646

 ———————————————————————————————————————————————————-

Konkurs związany z twórczością Tolkiena

Twórczość angielskiego pisarza J.R.R. Tolkiena od dawna fascynuje czytelników, ponieważ jest on jednym z prekursorów współczesnej literatury fantasy. Fascynacja ta stała się zachętą do zorganizowania konkursu polsko-angielskiego pt. „Czytanie Tolkiena” przez Gimnazjum w Mogilanach. Czteroosobowe grupy – w tym również  nasi uczniowie z klasy V i VI – ze szkół podstawowych i gimnazjów,  musiały przeczytać fragmenty „Hobbita” w języku polskim i angielskim, wysłuchać tekstu angielskiego i określić o jaki fragment lub bohatera powieści chodzi, napisać test znajomości utworu Tolkiena oraz w ciekawy sposób zinterpretować fragment książki, czyli przedstawić pięciominutową scenkę. Nasi uczniowie, jak zwykle, w każdej kategorii spisali się świetnie!

DSC00593 DSC00594 DSC00595 DSC00596

—————————————————————————————————————————

SOLILANDIA II

Uczniowie klas I-III wzięli udział w drugiej edycji konkursu czytelniczego Solilandia- Książka przyjaciel prawdziwy, organizowanego pod patronatem m.in. Kopalni Soli w Wieliczce. W tym roku książką konkursową był II tom Solilandii „Wyprawa do Kryształowej Groty” autorstwa Beaty Kołodziej. Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci od lutego słuchały kolejnych fragmentów książki, czytanych przez nauczyciela lub lektora. Następnie przeprowadzono eliminacje klasowe, które wyłoniły trzyosobowe drużyny. W dniu 31.03.2014 odbył się II etap konkursu- między klasowy. Emocji było co nie miara. Reprezentacje klas rozpoznawały fragmenty tekstu, oceniały postępowanie bohaterów, a następnie odgrywały scenki teatralne w oparciu o treść książki. Po zaciętej rywalizacji wygrała drużyna z klasy III (Jakub Kotarba, Błażej Szczurek i Jakub Szczurek). Chłopcy będą rywalizować z innymi szkołami w etapie ogólnopolskim. Trzymamy za nich kciuki!

Solilandia 2014 <– kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————

Kurs komputerowy dla Osób 50+

Szanowni Państwo,

zajęcia komputerowe odbywają sie w podziale na dwie grupy.

Grupa pierwsza – poniedziałek i wtorek – w godz. od 17.00 do 20.00.

Grupa druga – środa i czwartek – w godz. od 17.00 do 20.00.

Zapraszamy!

——————————————————————————————————————————————————-

Drugi etap konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować przed nami!

W marcu 2014 roku wzięliśmy udział w III Ogólnopolskim Konkursie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR) organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z radością informujemy, że zakwalifikowaliśmy się do II etapu konkursu, gdzie na żywo zaprezentujemy napisaną przez nas piosenkę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

http://www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac/aktualnosci/wyniki_i_etapu_konkursu_rur

——————————————————————————————————————————————————–

Prasa o nas…!

W  numerze 2/130 2014 r. Miesięcznika Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Hejnał Oświatowy” ukazał się artykuł napisany przez Dyrektora Szkoły – Panią Monikę Zatorską na temat „Wielointeligentnej edukacji dla dziecka” prowadzonej w Szkole w Konarach. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem:

szk1     szk2     szk3   szk4

 

———————————————————————————————————————————————————

Dzień Babci i Dziadzia!

Ten dzień obchodziliśmy wszyscy bardzo uroczyście. Nasi dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez swoich wnuków już dużo wcześniej, tak aby każdy mógł przyjść. Toteż o godzinie 17.30 korytarz szkolny wypełniony był po brzegi. Na początku Babcie i Dziadkowie wysłuchali życzeń w wykonaniu drugoklasistów. Potem obejrzeli Jasełka, które przygotowali aktorzy Teatru Szkolnego „Małe Dionizje”. Po Jasełkach wszyscy mieli okazję porozmawiać ze sobą przy ciastku i filiżance kawy, a dzieci składały swoim ukochanym Dziadkom gorące, gorące życzenia płynące z serc wdzięcznych wnuków.

Dzień Babci i Dziadzia <– kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————-

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE POETYCKIM

Jury Konkursu Poetyckiego w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej przyznało WYRÓŻNIENIE dla JULII SZCZUREK z klasy I.

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej I MIEJSCE zdobyła BARBARA MALEC z klasy IV.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym poetkom!!

dyplom Basi

———————————————————————————————————————————————————

SUKCES NASZYCH REPREZENTANTÓW W TURNIEJU UNIHOKEJA!

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Konarach zajęła I miejsce w GMINNYM TURNIEJU UNIHOKEJA, który odbył się 16 stycznia 2014r.

Szkołę Podstawową w Konarach reprezentowali: Damian Godocha – kl. IV, Klaudiusz Gadocha, Szymon Kolbusz – kl. V, Damian Opryszek, Konrad Gadocha, Eryk Kasperkiewicz, Adrian Piwowarczyk – kl. VI.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!!!

————————————————————————————————————————–

SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM „Ozdoba choinkowa”!!

Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces w konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

W kategorii klasy I – III Szkoły Podstawowej:

Kinga Szczurek – kl. II –  I MIEJSCE,

Dominik Górnisiewicz – kl. II – II MIEJSCE,

Kamila Sikora – kl. II – III MIEJSCE,

Karina Piwowarczyk – kl. I WYRÓŻNIENIE.

W kategorii klasy IV – VI Szkoły Podstawowej:

Joanna Nowak – kl. V – I MIEJSCE,

Natalia Gubała – kl. V – I MIEJSCE,

Urszula Pitala – kl. IV – WYRÓŻNIENIE,

Dajana Majda – kl. V – WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom!!

———————————————————————————————————————————————————

Program „Cukierki”

15 listopada 2013r. uczniowie klas I,II i III brali udział w programie profilaktycznym „Cukierki”. Zajęcia finansowane były przez GOPS w Mogilanach. Prowadziła je animatorka z firmy ADSUM 2. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały bajki Agnieszki Grzelak „Cukierki”. Na jej podstawie prowadzone były rozmowy, zabawy, inscenizacje. Podczas zabawy i zajęć plastycznych uczniowie uzyskali podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych.Wdrażali się do troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi. Uczyli się postaw asertywnych względem osób nieznajomych. Zajęcia rozwijały samodzielne, twórcze myślenie oraz uczyły współpracy jako formy zapobiegającej agresji.

Program Cukierki <– kliknij, aby zobaczyć galerię

——————————————————————————————————————————————————–

Wieczornica

Śpiewem, radością i recytacją nasi uczniowie uczcili 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wieczorem 8 listopada 2013 roku wszyscy zebrali się, aby znów wspominać tych, dzięki którym żyjemy teraz w wolnym kraju. Uczniowie opowiadali o ważnych postaciach, związanych przeszłością naszego Narodu, przypominali trudne chwile utraty niepodległości, prześladowań Polaków i bohaterskiej walki o utrzymanie polskości. Przypomnieli, że była to jednak walka zwycięska! Dlatego głośno i radośnie śpiewali piękne, patriotyczne pieśni!
Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na Wieczornicę i pomogli naszym uczniom uroczyście przeżyć Narodowe Święto Niepodległości.

???????????????????????????????   ???????????????????????????????   ???????????????????????????????   ???????????????????????????????   ???????????????????????????????   ???????????????????????????????   ???????????????????????????????   ???????????????????????????????

———————————————————————————————————————————————————

Sukces naszych uczniów w grze terenowej „Śladami Niepodległości”

Tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie klasy VI i V brali udział w grze terenowej w Krakowie „Śladami Niepodległości”. Uczestnicy musieli nie tylko wykonać kilka bardzo trudnych zadań związanych z historią, ale także pokazać swoje przygotowanie do gry, zaangażowanie, postawę patriotyczną. Gra wymagała od nich wiedzy, pomysłowości oraz sprawności fizycznej. Dlatego wiadomość, że otrzymaliśmy pierwsze miejsce za prezentację, wywołała w nas wszystkich wielkie wzruszenie! Cieszymy się i dziękujemy naszym Wspaniałym Uczniom za chęć „walki” do ostatniej minuty! Pragniemy nadmienić, że w grze brało udział bardzo dużo szkół z Krakowa i województwa. Tym większy sukces naszej szkoły!

Gratulacje!

http://www.mhk.pl/aktualnosci/wyniki-gry-terenowej-sladami-niepodleglosci-2013 – link do strony z wynikami konkursu

Śladami Niepodległości <– kliknij, aby zobaczyć galerię

Nagrodą dla uczniów był udział w grze zespołowej typu paintball.

Paintball <– kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————-

Ustanowiliśmy rekord

Z dumą i radością informujemy, że Uczniowie i Nauczyciele naszej szkoły przyczynili się do ustanowienia Rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przyłączyliśmy się do akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Polską Radę Resuscytacji. W środę 16. października punktualnie w południe rozpoczęliśmy ćwiczenie udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na potrzebę znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

Jesteśmy dumni z naszych Uczniów!

I pomoc <– kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————–

Noc Czytelnika

   Dzięki owocnej współpracy między bibliotekami – szkolną i Filią Biblioteki Publicznej w Konarach – udało się zorganizować Noc Czytelnika. We wrześniu uczniowie, którzy chcieli uczestniczyć w tej nietypowej imprezie, wypożyczyli książkę w szkolnej lub publicznej bibliotece. Musieli ją przeczytać i zaprezentować w dowolny sposób, np. przygotować ciekawą scenkę, narysować ilustrację lub opowiedzieć. To był „bilet wstępu”, dzięki któremu można było przeżyć naprawdę ciekawą noc. Zajęcia rozpoczęły się o 18.00. Już o zmroku udaliśmy się na podchody „Podróż w czasie – lądujemy w III klasie!”. Pod hasłem znajomości utworu Astrid Lindgren, musieliśmy wykonać wiele ciekawych zadań, dzięki nim poczuliśmy się jak bohaterowie utworu Dzieci z Bullerbyn. Grupa chłopców okazała się szybsza i bardziej skuteczna, jednak dzięki wrodzonej kulturze osobistej nasi panowie przyznali równorzędne miejsca również dziewczynom. Potem wszyscy piekli kiełbasę na ognisku rozpalonym przy szkole. Po posiłku zatańczyliśmy taniec belgijski i zaśpiewaliśmy kilka piosenek turystycznych, które przekonały nas, że „jeszcze nie chce nam się wracać do domu”. Potem rywalizowaliśmy w quizie poświęconym znajomości Mikołajka, a około godziny 22.00 odbył się pokaz mody literackiej. Każdy uczestnik przebrany w wybranego bohatera książkowego argumentował swój wybór, prezentując się jak na prawdziwym pokazie mody. Potem już wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek w klasach. Wcześniej urządziliśmy sobie w nich sypialnie. Emocje naszych czytelników, były tak wielkie, że niektórzy nie zmrużyli oka, opowiadając ciekawe, książkowe historie, a na drugi dzień… . Trzeba było wstać, przygotować klasy i zdążyć na lekcje. Zmęczenie było duże, ale chyba nikt nie żałuje, bo przecież niecodziennie zdarza się spędzić noc w szkole! Mamy nadzieję, że  na następny raz – w maju – będzie nas jeszcze więcej!

Serdecznie dziękujmy wszystkim organizatorom i opiekunom Nocy Czytelnika!

Noc Czytelnika <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————

Ślubowanie to poważne obietnice!

14 października, zgodnie z tradycją, odbyło się  pasowanie na ucznia. Wydarzenie to ważne dla wszystkich: dla tych najmniejszych, i  tych najważniejszych. Czy sprostają, czy są gotowi?  „Owszem, owszem, tak, tak, tak!”.

Z początku trochę nieśmiało, z wielką tremą, potem coraz odważniej, dzieci udowodniły, że są wyjątkowe i przygotowane do wspaniałej szkolnej  podróży.

Ukoronowaniem popisów było  uroczyste ślubowanie. Tym razem bez tremy, pewnym głosem, uczniowie powtarzali tekst przysięgi. Symboliczne uderzenie ołówkiem w ramię i wypowiedzenie przez Panią Dyrektor słów „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Konarach” dopełniło ceremoniału.

Oprócz ślubowania w tym dniu odbyły się także zajęcia, w których rywalizowali ze sobą nauczyciele z uczniami. Konkursy odbywały się pod hasłem znajomości lektur szkolnych i nie tylko. Każda klasa z wychowawcą musiała przygotować własną także interpretację wylosowanego wcześniej wiersza. Uczniowie ułożyli melodię, zaśpiewali piosenkę – wiersz i narysowali do niego ilustrację. Na zakończenie wszyscy bawili się w rytm tańca arabskiego!

Ślubowanie klasy pierwszej <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————–

WMT Day 2013 – III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

w naszej szkole

Na podstawie licencji uzyskanej od organizatora WMT Day 2013 w dniu 27 września odbyło się w naszej szkole Matematyczne Święto – III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Był to dzień symboliczny, którego celem było zachęcenie wszystkich do przypomnienia trudnych przypadków z tabliczki mnożenia. Trening przed tym ważnym dniem zaczęliśmy już kilka dni wcześniej i wytrwale powtarzaliśmy trudne działania. Każdy, kto w tym dniu zdał egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, zdobywał tytuł MT EXPERT i otrzymywał symboliczny certyfikat, potwierdzający nadanie tytułu. Egzamin odbywał się przed komisją egzaminacyjną, a chętnych do zdobycia tytułu MT EXPERTA nie brakowało! Wszystkim uczestnikom Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu umiejętności matematycznych!

IMG_4798 IMG_4799 IMG_4801

IMG_4804 IMG_4805 IMG_4806

———————————————————————————————————————————————————

NOWY ROK SZKOLNY W KONARACH

Nowy rok w Konarach rozpoczęliśmy wypoczęci i pełni nadziei. Podczas wakacji zostało wymalowane cześć pomieszczeń, dzięki czemu mogliśmy chętniej wracać do codziennych obowiązków. Przedszkole, również dzięki hojności sponsorów, zmieniło bardzo swoje oblicze. Zostały pomalowane ściany,  zakupiono nowe sprzęty, pomoce, zabawki edukacyjne, niezwykle potrzebne, gdyż ten rok to zmiany nie tylko wizualne. Do przedszkola i klasy pierwszej uczęszcza znacznie więcej dzieci niż dotychczas.

Dla wszystkich uczniów zostały przygotowane atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, takie które sprawdziły się w roku ubiegłym, a także nowe. Działa więc teatr Małe Dionizje, Klub Pytalskich, Klub Poligloty, Tańce, Czytanie na Dywanie, Klub Szalonych Liczb, Klub Młodego Odkrywcy oraz Dekoratornia. Zgodnie
z koncepcją pracy naszej szkoły pragniemy, aby zajęcia te rozwijały kreatywność naszych nieprzeciętnych uczniów, ale także były dla nich twórczym odpoczynkiem. Oprócz zajęć pozalekcyjnych, uczestniczymy w różnych projektach i programach własnych i ogólnopolskich. Do tej pory przystąpiliśmy do  akcji „Samorządy mają głos”, dzięki której nasze dzieci poznały tajniki polskiej demokracji, tym samym przygotowywały się do przyszłego życia obywatelskiego. Barwna i żywa kampania wyborcza pozwoliła lepiej poznać swoich kolegów, ale także „powalczyć” o ich głosy. Taki typ wyborów nie jest nam obcy, bo już w roku ubiegłym w ten sposób uczniowie wybierali swoich przedstawicieli, właśnie dlatego postanowiliśmy włączyć się  w tę akcję, by dzielić się z innymi swoim doświadczeniem.  Nowy  Samorząd Uczniowski, wybrany tylko przez uczniów, już rozpoczął swoją działalność.

———————————————————————————————————————————————————-

W MAGURSKIM PARKU NARODOWYM

W poniedziałek 17 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Magurskiego Parku Narodowego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko z funduszy współfinansowanych przez Unię Europejską.

Podróż bardzo nam się dłużyła, ale to co zobaczyliśmy po przyjeździe zrekompensowało nam wszystkie trudy przebytej drogi. Magurski Park Narodowy obejmuje część Beskidu Niskiego rozciągającego się w Karpatach. 95% powierzchni Parku zajmują lasy, pozostałe 5% to zbiorowiska zielne (łąki). W Ośrodku Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej zaprezentowany nam został spektakl  przedstawiający jeden rok z życia przyrody tego terenu – w czterech różnych porach roku, w czterech różnych miejscach parku, a w każdym z tych miejsc spędziliśmy jeden dzień (od świtu do zmroku). Poznaliśmy rośliny i zwierzęta zamieszkujące pobliskie tereny, ich życie oraz sposoby przetrwania. Następnie zabezpieczeni przed upałem oraz wszelkimi uciążliwymi insektami udaliśmy się na jedną ze ścieżek przyrodniczych w Parku  Ścieżkę Przyrodniczą Kiczera im prof. Jana Rafińskiego. Na przystankach położonych na 2,5 kilometrowej ścieżce, zobaczyliśmy różnorodne siedliska i zbiorowiska roślinne istniejące w Parku. W trakcie jej przejścia poruszane były zagadnienia ogólnoprzyrodnicze oraz dotyczące funkcjonowania Parku. Byliśmy zachwyceni pięknem, różnorodnością przyrodniczą, ciszą, spokojem. Słyszeliśmy śpiewające ptaki, szum wody w potokach, widzieliśmy kumaki górskie, żabki leśne, motyle, żuczki… Ze ścieżki wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

W drodze powrotnej w miejscowości Nowy Żmigród zjedliśmy pyszny obiad i wróciliśmy do Konar.

Dla wszystkich uczestników wycieczka była bezpłatna, każdy jej uczestnik otrzymał plecak, lornetkę, latarkę, notes, długopis.

Urszula Kulpińska

Magurski Park Narodowy <– kliknij, aby zobaczyć galerię

—————————————————————————————————————————————————————————————-

Ekologiczny Dzień Rodziny

artykuł napisany podczas Dnia Rodziny na stoisku literackim przez absolwentki naszej szkoły Izabelę Kotaś i Monikę Majdę

26 maja w szkole zorganizowano piknik rodzinny z okazji majowych świąt rodzinnych.

    Na początku Pani Dyrektor przywitała wszystkie Rodziny bardzo serdecznie i oficjalnie otworzyła Ekologiczny Dzień Rodziny. Potem każda klasa, poczynając od przedszkolaków, a skończywszy na szóstoklasistach, prezentowała swoje talenty oraz wiedzę. Po części artystycznej, która była wielkim prezentem dla rodziców, tatusiowie rozegrali mecz piłki nożnej z synami. Mamy próbowały swoich sił na boisku  do siatkówki, grając ze swoimi córkami. Grill, słodkości i mnóstwo zabaw pozwoliły wszystkim rodzinom pięknie spędzić ten śliczny, ciepły majowy dzień przy Szkole Podstawowej w Konarach.

Porządku i bezpieczeństwa pilnowali nasi kochani, wspaniali strażacy, którzy współpracują ze szkołą.

Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim Dzieciom i Rodzinom, natomiast organizatorom dziękujemy za świetny pomysł i super organizację!

Wszystkim Mamom i Tatom przy okazji składamy wszystkiego najlepszego z okazji ich Święta!

A oto wpisy i podziękowania innych uczestników imprezy:

  • Podziękowanie:

za niezwykle miłą atmosferę i sympatyczne pokazy prac dzieci. Szacunek wielki dla Grona Nauczycielskiego i podziękowanie! Prosimy o częstsze takie spotkania.

Z poważaniem Babcia

  • Dziękujemy za bardzo ciepłe chwile spędzone na zabawie, śpiewach oraz za wszelkie imprezy towarzyszące z  okazji Dnia Matki. Serdeczne podziękowania dla Grona Nauczycielskiego oraz dla wszystkich dzieci

składają Rodzice.

  • Podziękowania:

Bardzo dziękujemy całemu gronu oraz Pani Dyrektor za miłą niedzielę spędzoną z całą rodziną. Majówka dała nam okazję do spotkania ze znajomymi. Prosimy o więcej!

Rodzice

A my dziękujemy, że za Te ciepłe słowa, a przede wszystkim za to, że ta Impreza udała się tylko dlatego, gdyż wszyscy Państwo tak licznie na nią przyszliście! Dziękujemy!!!!! 

Organizatorzy.

Ekologiczny Dzień Rodziny <– kliknij, aby zobaczyć galerię

——————————————————————————————————————————————————————–

Pierścień galicyjski

1 czerwca z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w grze miejskiej „Galicyjski Pierścień Krakowa”, której organizatorem było Międzynarodowe Centrum Kultury. Naszym zadaniem było podążanie trasą, odkrywającą galicyjskie wątki obecne w obrębie Plant krakowskich, zwanych pierścieniem miasta. Wyposażeni w mapy, instrukcje i karty pracy przemieszczaliśmy się z miejsca na miejsce. Dotarliśmy do wielu ciekawych miejsc, ale niewątpliwie zostaliśmy oczarowani artystycznym klimatem Jamy Michalika. Zatrzymaliśmy się tam na dłużej, aby powdychać atmosferę Młodej Polski i poczuć ducha kabaretu „Zielony Balonik”.

Pierścień galicyjski <– kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————————

Dzień Patrona

Dzień Patrona w tym roku obchodziliśmy dokładnie w rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, czyli 23 maja. Uczniowie klasy VI przygotowali dwuetapowy konkurs dla klas starszych i młodszych. Na początku wszyscy obejrzeli prezentację o życiu, działalności i twórczości poetki, a potem w grupach uczniowie rozwiązywali różne zadania. Uzupełniali quiz, układali wiersz o patronce i rysowali ilustrację do jej utworów. Na zakończenie każda klasa musiała zaprezentować własną interpretację utworu Marii Konopnickiej.

Zadania były dosyć trudne, a mimo to klasy wykazały się dużą wiedzą teoretyczną, dotyczącą  naszej patronki. Wszystkie klasy miały niewielkie różnice w punktacji, jednak trzeba było wyłonić dwie zwycięskie drużyny, gdyż nagrodą była gra terenowa „Śladami naszej Patronki”, w której uczestniczyła klasa II i V wraz z organizatorami, czyli klasą VI!

     Dziękujemy wszystkim uczniom  za ogromne zaangażowanie w to nasze wspólne święto!

—————————————————————————————————————————————————————

Przegląd Teatrów

26 kwietnia aktorzy Teatru Szkolnego Małe Dionizje wyjechali na przegląd teatrzyków szkolnych do Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie. Wystawiliśmy sztukę opartą na utworze Jerzego Harasymowicza „Rzecz o królewnie, która spać nie chciała”. Występ był dla wszystkich aktorów naszego teatru cenną lekcją umiejętności poruszania się na prawdziwej scenie, ale także możliwością konfrontacji z innymi formami teatralnymi. Uczyliśmy się opanowywać tremę. Podpatrywaliśmy pomysły, kostiumy, choreografię, a przede wszystkim grę aktorską w wykonaniu uczniów, którzy są bardziej doświadczeni w tej dziedzinie  niż my. Jesteśmy zadowoleni z naszego występu!

Przegląd teatrzyków szkolnych – galeria zdjęć <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————————–

Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Majowy weekend to czas wytchnienia od codziennych zajęć i obowiązków. Również dla nas. W przeddzień tego wydarzenia nasi koledzy
z klasy VI pokazali nam prawdziwą lekcję historii, dzięki której w sposób prosty, lecz niebanalny dowiedzieliśmy się, dlaczego obchodzimy tak ważne święta dla Polaków.  Pani nauczycielka, czyli Klaudia Janisz, zaprosiła na lekcję historii panią Konstytucję Trzeciego Maja – Patrycja Sarga. Ta wiekowa dama, licząca sobie 222 lata opowiedziała nam jakie zmiany nastąpiły w Polsce po jej uchwaleniu. Zrozumieliśmy wreszcie, na czym polegała zasada liberum veto, bo Kamil K., Kamil M., Marcin i Sebastian chcieliby, aby wprowadzić ją także współcześnie, na niektórych lekcjach, zwłaszcza w dzień sprawdzianu.  Cieszyliśmy się także, że konstytucja była bardzo nowoczesną ustawą zasadniczą. W Europie byliśmy pierwszym krajem, który ją zatwierdził. To dobrze, że byliśmy w czymś pierwsi! Ustaliliśmy także, że 1 maja to Święto Pracy, a 2 maja –  Dzień Flagi Państwowej.

Gdy Klaudia Gadocha pożegnała panią Konstytucję, zaśpiewaliśmy hymn naszej szkoły i rozeszliśmy się do swoich klas.

To bardzo cenna lekcja historii! Dziękujemy klasie VI, że podzieliła się swoją wiedzą i pomysłem ze wszystkimi uczniami!

Akademia z okazji Dnia 3 Maja <– kliknij, aby zobaczyć galerię

————————————————————————————————————————————————————————

Sukces naszych reprezentantów w Turnieju Piłki Siatkowej!!!

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Konarach zajęła I miejsce w GMINNYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ, który odbył się 18 kwietnia 2013r.

Szkołę Podstawową w Konarach reprezentowały: Patrycja Sarga, Klaudia GadochaKlaudia Janisz oraz Dominika Pitala z klasy VI i Weronika Nawała z klasy IV.

nasze siatkarki

Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce.

Gratulujemy serdecznie, jesteśmy z Was dumni!!!

dyplom 001      dyplom 002

———————————————————————————————————————————————————————–

W krainie Solilandii

Uczniowie klas I-III uczestniczą od stycznia w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tegorocznym hasłem jest „Kraina Solilandii”. Przez kolejne dni dzieci poznawały treść książki „Pamiętnik wielickiego skrzata”. Pierwszy tom pamiętnika fragmentami czytali im nauczyciele, słuchali też wersji z Internetu. Na początku kwietnia przeprowadzono I etap konkursu czytelniczego. Wszyscy uczestnicy pisemnie odpowiadali w klasach na pytania testowe. Najlepsi z każdej klasy odpowiadali na pytania dotyczące treści książki. W ten sposób z każdej klasy wyłoniono 3-osobową drużynę. Reprezentacje klas stawiły sobie czoła 19.04.2013r. w II etapie konkursu. Eliminacje szkolne składały się z trzech części. Najpierw uczestnicy musieli rozpoznać fragmenty książki, podać autorów cytowanych słów i określić okoliczności zdarzenia. Następnie drużyny odpowiadały na wylosowane (bardzo trudne) pytania dotyczące bohaterów. Ostatnia konkurencja polegała na przedstawieniu krótkiej scenki inspirowanej treścią pamiętnika. Zmagania były bardzo emocjonujące. Odpowiadającym cały czas kibicowały klasy, każdy trzymał kciuki za swoją reprezentację. Jury przyznawało słodkie soliladkowe punkty. Po ich podliczeniu okazało się , że najwięcej soliladek zebrała drużyna z pierwszej klasy w składzie: Łukasz Depa, Kamila Szczurek i Przemek Sarga. Klasy II (Martyna Luzar, Jakub Szczurek i Amelka Gaczyńska) oraz  III (Ula Pitala, Małgosia Czaplik i Jakub Majerczyk) zajęły ex aequo drugie miejsce.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, a wszyscy uczestnicy upominki. Gratulujemy pierwszakom! Przed nimi teraz zmagania w następnych etapach konkursu. Trzymamy kciuki!

SOLILANDIA – galeria zdjęć <- kliknij, aby zobaczyć galerię

Solilandia – finał ogólnopolski <- kliknij, aby zobaczyć galerię

———————————————————————————————————————————————————————-

Tydzień muzyczny

   Ubiegły tydzień w naszej szkole przebiegał pod znakiem muzyki poważnej. W poniedziałek przybyli do nas uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Świątnikach Górnych. Ich koncert był dla nas wspaniałą okazją do wysłuchania znanych utworów muzycznych, ale także zachętą do nauki grania na różnych instrumentach muzycznych. Dzień później odwiedzili nas także muzycy i śpiewacy z Filharmonii Krakowskiej . Tym razem ukazali nam muzyczne wersje słynnych utworów poetów polskich, przede wszystkim Juliana Tuwima. Nasi uczniowie, jak zwykle, słuchali w zadumie muzyki poważnej, tym samym potwierdzając swoją kulturę zachowania w każdej sytuacji. 

Tydzień muzyczny – galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————————————————-

Sukcesy w konkursie plastycznym organizowanym przez GOK w Mogilanach pn. Pisanka

Serdecznie gratulujemy:

 – Madzi Biskup z kl. III zajęcia I miejsca, a Uli Pitali  z klasy III  zajęcia III miejsca w kategorii klas I – III,

 – Joasi Nowak za zajęcia III miejsca w kategorii klas IV – VI,

 – Klaudii Janisz zdobycia wyróżnienia

a także Paniom Małgorzacie Boćko i Katarzynie Pitali zdobycia wyróżnienia.

Jesteśmy bardzo dumni z kolejnych sukcesów naszych uczniów, nauczycieli, rodziców z Konar!!!

———————————————————————————————————————————————————————

Sukces Faustynki Nowak w prestiżowym konkursie wiedzy o Krakowie „Krakusek”, organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty – gratulujemy Faustynce zdobycia Wyróżnienia II Stopnia.

Zapraszamy do przeczytania informacji zamieszczonych z zakładce „Nasze sukcesy”.

———————————————————————————————————————————————————————-

18 marca 2013 roku pod patronatem GOK-u odbyły się eliminacje gminne XXVI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych – „Talenty Małopolski 2013”. Naszą szkołę reprezentowała Faustyna Nowak  i Alicja Podsiadło.

Ala zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu.  Życzymy Jej wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji i sukcesów!!

uywqdala

———————————————————————————————————————————————————————-

Dzień Wiosny

Za oknem biało, śnieżnie i pochmurno, a u nas wesoły Pierwszy Dzień Wiosny!

Cały dzień próbowaliśmy przywołać wiosnę konkursami wiosennymi, zabawami oraz prezentacją wybranego kraju. Każda klasa przygotowała nietypowe przedstawienie, dotyczące jakiegoś państwa na świecie. W ciągu krótkiego czasu dowiedzieliśmy się więcej ciekawostek na temat różnych państw, niż w ciągu jednego roku nauki.

I tak:

przedszkolaki – przebrały się w prawdziwych cowboyów, pokazali nam jak ludzie żyli i bawili się w Stanach Zjednoczonych Ameryki na Dzikim Zachodzie

pierwszaki – ukazały Kraj Pachnącej Wiśni czyli Japonii wraz z charakterystycznymi strojami, obyczajami i kulturą kraju Dalekiego Wschodu

drugoklasiści – nauczyli nas powitania w języku malgaskim, a także zademonstrowali zajęcia ludności, ubiór i tańce  tej czwartej, co do wielkości wyspy na świecie czyli Madagaskaru

trzecioklasiści – nałożyli sari i dhoti, zatańczyli taniec hinduski oraz zaprezentowali dzień na targu w Indiach

klasa IVprzeniosła nas w artystyczny świat Francji, zobaczyliśmy to z czego znany jest ten kraj, czyli modę, klimat, jedzenie, malarstwo i zabytki

klasa V dzięki nim mogliśmy wziąć udział w słynnej amerykańskiej paradzie, wrócić do czasów Marlin Monroe czy Martina Luther’a Kinga, a także uczestniczyć w sportowym tańcu ulicznym

klasa VIgościnnie uczestniczyła w dniu otwartym Gimnazjum w Świątnikach Górnych, toteż przygotowała prezentację o Włoszech, którą wszyscy mogli obejrzeć na tablicy multimedialnej lub w galerii.

W tym dniu zrobiło nam się nieco cieplej, miejmy nadzieję, że wiosna nie każe nam długo na siebie czekać i wkrótce do nas przyjdzie!

———————————————————————————————————————————————————————-

Konkurs recytatorski

W marcu Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej zorganizowały Powiatowy Konkurs Recytatorski. W konkursie mógł wziąć udział każdy uczestnik, który odznacza się dobrą dykcją, kulturą słowa, ogólnym wyrazem artystycznym oraz potrafi świetnie interpretować tworzywo poetyckie i prozaiczne.

Przystępujący do konkursu musieli także popisać się dobrą pamięcią, gdyż repertuar obejmował dwa utwory poetyckie i jeden prozaiczny dowolnego autora. Wśród uczestników naszej szkoły udział wzięły cztery uczennice, dwie z klasy III i dwie z VI. Uczestników konkursu było bardzo dużo, jedna z naszych trzecioklasistek – Barbara Malec – została zauważona przez jury i otrzymała wyróżnienie w 58 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Serdecznie gratulujemy Basi!!!

—————————————————————————————————————————————————————————–

Polski wynalazek 2013

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że do grona 8 finalistów konkursu: „Młody Naukowiec – Kreator Rzeczywistości Gospodarczej”, realizowanego w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej” zakwalifikował się Pan Marcin Malec, mieszkaniec Konar, były uczeń naszej szkoły, wynalazca cyberryby, obecnie pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej.

Pan Marcin  gościł w naszej szkole w grudniu. Jest naukowcem, współautorem robota – cyberryby. O cyberrybie można poczytać na stornie internetowej www.cyberryba.eu

Cyberryba to jedyny w Polsce mobilny robot z napędem falowym służący do penetracji dna rzecznego lub morskiego. Podczas prezentacji mogliśmy zobaczyć etapy powstawania pomysłu, przeradzającego się w duży projekt, uwieńczony napisaniem pracy naukowej. Widzieliśmy prototyp pierwszej cyberryby, a potem jej kolejne wersje, bardzo skomplikowane i wykonane z najnowocześniejszych technologii. Pomysł cyberryby jest niezwykle innowacyjny, toteż konstruktorzy zdobyli wiele nagród, między innymi pierwszą nagrodę w kategorii prac dyplomowych magisterskich, najlepszych w Polsce. Mimo, że język naukowy jest bardzo trudny, pan Marcin przedstawił uczniom w sposób przystępny i zrozumiały efekt swojej pracy. Potem długo odpowiadał na liczne, dociekliwe pytania. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć cyberrybę „na żywo”.

To duma i zaszczyt mieć takiego absolwenta!

Panu Marcinowi życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej i dziękujemy, że znalazł dla nas czas.

obraz1  obraz3 obraz4 obraz5 obraz6 obraz7

———————————————————————————————————————————————————————-

Szanowni Rodzice przyszłych Pierwszoklasistów!

Dyrektor szkoły ogłasza rekrutację dzieci do KLASY PIERWSZEJ na rok szkolny 2013/2014

Niebawem Państwa dziecko rozpocznie naukę w szkole podstawowej. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach. Jeśli dziecko urodziło się w roku 2006 lub 2007, zapraszamy do klasy I naszej szkoły w roku szkolnym 2013/14. Szkoła jest przygotowana pod każdym względem do przyjęcia dzieci. Atrakcyjna, nowoczesna i bezpieczna baza szkoły, domowa atmosfera i troskliwa opieka, życzliwi, kompetentni nauczyciele, przygotowani do pracy zarówno z dziećmi sześcio, jak i siedmioletnimi, szeroka oferta zajęć dodatkowych dla dzieci, gwarantują Państwu, że powierzycie edukację swojego dziecka najlepszej szkole.

Wybór szkoły zawsze jest trudną, odpowiedzialną i ważną decyzją. Zachęcamy, aby odwiedzić wspólnie z dzieckiem naszą szkołę i przekonać się, jakie proponujemy warunki do rozwoju dla Państwa dzieci oraz jaka panuje u nas atmosfera; porozmawiać z rodzicami innych dzieci i poznać ich opinie.

Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami zamieszczanymi na naszej stronie internetowej.

Prosimy o wypełnienie karty_zapisu_do szkoły . Można ją pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie (codziennie w godz. 8.00 do 12.00). Można także, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, spotkać się i porozmawiać z dyrektorem. Pierwszeństwo przyjęcia do szkoły przysługuje dzieciom zamieszkałym w rejonie (na terenie Konar), ale w miarę wolnych miejsc postaramy się przyjąć wszystkie chętne dzieci.

Prosimy złożyć kartę zapisu w sekretariacie. Przy zapisie dziecka potrzebny będzie także do wglądu dokument potwierdzający dane dziecka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

—————————————————————————————————————————————————–

Szanowni Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym

Dyrektor szkoły ogłasza rekrutację dzieci do oddziału przedszkolnego
przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach.

Zapraszamy wszystkie 5- latki do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. Młodsze dzieci możemy przyjąć jedynie w miarę posiadanych wolnych miejsc.

Zgłoszenia dzieci proszę dokonywać osobiście w dniach 1 – 31 marca 2013r. w sekretariacie szkoły, wypełniając kartę_zgłoszenia_do_oddziału_przedszkolnego. Przyjęcia odbywać się będą zgodnie z Regulaminem przyjęć. Zapraszamy do odwiedzenia szkoły i udziału w zajęciach otwartych. Terminy tych zajęć ogłoszone zostaną niebawem.

Serdecznie zapraszamy!

 —————————————————————————————————————————————————–

 

Spektakularny sukces naszych reprezentantów w tenisie stołowym!!!

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Konarach zajęła I miejsce w GMINNYM HALOWYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO, który odbył się 14 lutego 2013r.

Indywidualne I miejsce zdobyła Patrycja Sarga, II miejsce Klaudia Gadocha,  a III miejsce Klaudia Janisz.

Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce.

Indywidualne III miejsce zajął Konrad Gadocha, a V miejsce Damian Opryszek.

Gratulujemy serdecznie, jesteśmy z Was dumni!!!

I Miejsce_dziewczęta I Miejsce Patrycja II Miejsce Klaudia III Miejsce Klaudia III Miejsce chłopcy III Miejsce Konrad

IMG_0807  IMG_0802  IMG_0800

—————————————————————————————————————————————————–

Jak karnawał to karnawał, jak się bawić, to tylko w naszej szkole…

O tym, że o naszej szkole słychać już wszędzie wiemy, ale że wieści o nas dotarły także na drugą półkulę, nie przypuszczaliśmy! Tymczasem na zabawę karnawałową  przybył prosto z Ameryki Szeryf wraz z Indianką o imieniu Roztańczone Nóżki i piosenkarką Piękną Mary. Możecie się domyślić, że
z takimi gośćmi nie sposób było się nie bawić! Wszyscy w przebraniach karnawałowych – od przedszkolaków po klasę VI – biegali po sali gimnastycznej jak cowboye  po prerii, odpowiadali na trudne pytania gości, a przede wszystkim tańczyli, tańczyli, tańczyli…..  O czym przekonacie się w naszej galerii zdjęć.

DSCF0829

Zabawa karnawałowa

 —————————————————————————————————————————————————-

smiley

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły za współpracę w I semestrze roku szkolnego 2012/13.  Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc, której Państwo nam udzielacie oraz za wszystkie prace wykonywane na rzecz szkoły.

DYREKCJA, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach

—————————————————————————————————————————————————–

Akcja zbiórki zużytego sprzętu (tzw. elektrośmieci) , którą przeprowadziła nasza szkoła przyniosła wspaniałe efekty. Dzieci poznały zasady postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym; wiedzą, co należy z nim zrobić. Celem zbiórki było także upowszechnianie wiedzy o potrzebie właściwego zagospodarowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej wszystkich mieszkańców Konar.

Podczas akcji zebraliśmy:

zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 705 kg

baterie – 14 kg

butelki typu pet i nakrętki – 25 kg

złom – 55 kg

makulatura – 305 kg

puszki 3 kg

Akcję na pewno co jakiś czas będziemy powtarzać.

W naszej szkole rozpoczęliśmy także segregację śmieci. Do oznakowanych worków wkładamy osobno papier, plastik, szkło, metale, a do pudeł zużyte baterie. Wszystkie worki z surowcami wtórnymi składowane są w specjalnym żółtym kontenerze, odbieranym 1 raz w miesiącu przez firmę specjalizującą się w przetwarzaniu odpadów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarz
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Lut    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Najnowsze zdjęcia
20180410_103117_Film1 20180410_103111_Film1 20180410_103101_Film1 20180410_103047_Film1
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
Konary 235, 32-031 Mogilany, tel.: 12 270 41 42, e-mail: spkonary@poczta.onet.pl
Copyright by www.spkonary.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.