nivo slider image

Szkolny Samorząd Uczniowski

Szkolny Samorząd Uczniowski w 2020/2021

W tym trudnym dla nas czasie udało nam się przeprowadzić kampanię wyborczą do składu Rady Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiła się największa jak do tej pory liczba kandydatów – aż dziesięcioro! 30 września  2020 w wyniku tajnego, demokratycznego głosowania wyłoniono skład rady. Victoria Dziechciowska objęła funkcję Przewodniczącej, a Gabriela Malinowska i Marcel Odroń uplasowali się zaraz za nią. Niestety, ze względu na pandemię nasza działalność została zawieszona.

Zredagowała
opiekunka Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

Renata Kurnik

 

 

Szkolny Samorząd  Uczniowski 2019/2020

W tym roku szkolnym kampanii wyborczej przed wyborami do Rady Szkolnego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole towarzyszyły duże emocje. Kandydaci robili wszystko, aby zdobyć sympatię i zainteresowanie swoich potencjalnych wyborców. Prezentowali na plakatach swoje sylwetki, jak i ciekawe programy, rozdawali ulotki, rozmawiali z uczniami starszych klas i próbowali przekonać wszystkich do swoich pomysłów. To była ciekawa lekcja demokracji dla uczniów… W dniu wyborów, 30 września obowiązywała cisza wyborcza, mimo to niektórzy wyborcy do ostatniej chwili wahali się, na kogo oddać swój głos. W wyniku tajnych, powszechnych, demokratycznych wyborów Przewodniczącą Rady Samorządu Szkolnego została Natalia Tylek z kl. 7, a jej zastępcą Dawid Iwaszko z kl. 8. Mamy nadzieję, że pozostałe dwie kandydatki – Emilia Sobaś z kl. 6 i Victoria Dziechciowska z kl. 7 – wspomogą pracę Rady w realizacji ambitnych programów wyborczych!

Opracowała
Renata Sagan
Opiekunka Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

 

 


 

 

Nasi uczniowie w koszulkach sportowych, zakupionych za pieniądze, zebrane podczas kiermaszu zorganizowanego przez Szkolny Samorządu Uczniowski.

To dzięki Wam, ofiarodawcy i klienci naszego kiermaszu możemy realizować wspólne plany!

 

Drogie koleżanki, drodzy koledzy!
     Zaskoczyliście nas swoją hojnością – kiermasz zorganizowany kilka dni temu przez Samorząd Uczniowski cieszył się bardzo dużą popularnością.

    Bardzo dziękujemy zarówno wszystkim ofiarodawcom, jak i klientom naszego kiermaszu. Udało się zebrać kwotę 520 zł!

   Powinna ona wystarczyć na planowany zakup koszulek sportowych dla uczniów klas starszych, które w kolejnych latach posłużą także kolejnym rocznikom.

Dziękujemy!

Samorząd  Uczniowski 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego  2018/2019    

 

           Dziś był wyjątkowy dzień w naszej szkole – wybraliśmy Radę Samorządu Uczniowskiego! W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Samorządy Mają Głos”, promowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Kandydatami byli: Amelia Gaczyńska, kl. 8, Damian Pitala, kl. 8, Błażej Szczurek także z kl. 8 oraz Gabrysia Malinowska z kl. 6. Wyborcy dopisali wyśmienicie – dorośli mogą brać z nas przykład! Karty do głosowania rozchodziły się jak świeże bułeczki, a uczniowie oddawali swoje głosy z wypiekami na twarzy.
            Większość wyborców (połowa głosujących!) oddała swój głos na Damiana Pitalę, na drugim miejscu uplasowała się Gabrysia Malinowska! Mamy zatem Przewodniczącego Rady i jego Zastępczynię. Mamy nadzieję, że Błażej i Amelia także będą chętnie działać i wcielać w życie swoje pomysły.

Zwycięzcom Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Szkolny Samorząd Uczniowski 2017/2018

Przewodniczący Szkoły – Przemysław z kl. 6

Członkowie Samorządu Uczniowskiego – Victoria z kl. 5, Natalia z kl. 6

W Samorządzie udzielają się również: Konrad, Michał, Kuba, Błażej, Damian – uczniowie klasy 7 

Wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego

Poczet sztandarowy naszej szkoły na gminnych obchodach Święta Niepodległości w Mogilanach. 

 

 

 

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
Konary, ul. Szkolna 13, 32-031 Mogilany, tel.: 12 270 41 42, e-mail: spkonary@poczta.onet.pl
Copyright by www.spkonary.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content