W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Piątek z książką”, dzieci ze świetlicy szkolnej w Konarach zwiedzały 2 biblioteki. Jedną dobrze im znaną bibliotekę szkolną prowadzoną przez panią Lucynę Kiebuła, która zapoznała mnie a przypomniała dzieciom jakie zasady obowiązują na terenie biblioteki. Dodatkowo obejrzeliśmy karty biblioteczne, dowiedzieliśmy się na czym polega ich wypełnianie. Do czego służy kącik ciszy, ile mamy w szkolnej bibliotece volumenów a także o możliwości korzystania z gier planszowych.
Następnie odwiedziliśmy bibliotekę publiczną filia w Konarach w której panie Grażyna Kuc oraz jej koleżanka opowiedziały nam o możliwościach jakie daje korzystanie nie tylko z wypożyczania książek ale i warsztatów organizowanych przez bibliotekę np. tworzenie własnego komiksu, na który dostaliśmy zaproszenie i chętnie weźmiemy udział. Dzieci obejrzały 2 filmiki humoreski: Czego nie lubi książka oraz Fruzia. Na koniec otrzymały od pań zakładki do książek magnesy oraz lizaka. Dziękujemy wszystkim Paniom za możliwość podpatrzenia pracy w bibliotece a dzieciaczkom naszym za zachowanie na 6+ oraz bardzo ciekawe pytania i spostrzeżenia w trakcie spotkań.
Anna Natkaniec