
„Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu.”
Piękne słowa noblistki Olgi Tokarczuk podsumowują niezwykła rolę pedagogów w życiu społecznym.
Z tego miejsca dla Nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach moje życzenia satysfakcji w pracy, abyście Państwo widzieli sens w tym, co robicie – nawet wtedy, gdy codzienność stawia trudne pytania. Niech towarzyszy Państwu zdrowie, spokój i wdzięczność tych, którym pomagacie odkrywać świat.
Chylę czoła przed Państwa wiedzą i odwagą
Anna Stopa
Dyrektor Szkoły
W dniu poprzedzającym Święto Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia klasy I
Uczniowie złożyli przysięgę Wszystkim nowo przyjętym uczniom szkoły serdecznie gratulujemy!
Życzymy, żeby czas spędzony w naszej szkole był dla nich najpiękniejsza przygodą
Więcej zdjęć w zakładce Galeria- zdjęcia i filmy
10 października to szczególny dzień w kalendarzu młodego ekologa. W tym dniu obchodzony jest Dzień Drzewa. To szczególne święto wymyślił w 1872 roku w USA miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
Wszystkie grupy zaangażowały się w tą akcję m.in poprzez: inspirujące rozmowy na temat roli drzew w życiu człowieka i ich znaczenia dla czystości powietrza . Przedszkolaki wzięły udział w wielu aktywnościach, których głównym motywem było drzewo. Dzieci wykonały ciekawe prace
Więcej zdjęć w zakładce Galeria- zdjęcia i filmy
We wrześniu b.r. Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach ogłosił konkurs literacki Mosty między światami – opowieść o przyjaźni i spotkaniach z innymi narodami oraz ich kulturą, w którym wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania o wymarzonej lub zrealizowanej podróży. Emilia Cassagne, uczennica klasy VII stworzyła historię dotyczącą wyjazdu do Boliwii, która dała jej wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy Emilce tego sukcesu!
2 października klasa 2 wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Oglądnęliśmy film edukacyjny o formach przemocy rówieśniczej, porozmawialiśmy o tym, co możemy zrobić, gdy jesteśmy świadkami przemocy, a na koniec przygotowaliśmy plakat podsumowujący akcję.
Dzieci z grup przedszkolnych Biedronki, Liski i Misie uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu z policjantem. Funkcjonariusz odwiedził przedszkole, aby w przystępny i ciekawy sposób porozmawiać z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa.
Policjant opowiedział dzieciom, jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze – przypomniał o przechodzeniu przez jezdnię tylko na pasach, na zielonym świetle oraz o konieczności trzymania się opiekuna. Zwrócił uwagę na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które pomagają kierowcom zauważyć pieszych po zmroku.
Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się także, jak zachowywać się w sklepie – nie oddalać się od rodziców czy wychowawców i w razie zagubienia poprosić o pomoc pracownika sklepu lub osobę dorosłą. Funkcjonariusz podkreślił również, jak ważne jest słuchanie pań w przedszkolu, które dbają o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wychowanków.
Spotkanie miało bardzo przyjazną atmosferę – dzieci chętnie odpowiadały na pytania policjanta, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i zadawały pytania.
Dzięki wizycie policjanta Biedronki, Liski i Misie utrwaliły ważne zasady bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach i przekonały się, że policjant to przyjaciel, do którego zawsze można zwrócić się o pomoc.
Więcej zdjęć w zakładce Galeria – zdjęcia i filmy
Wystartowali! W dniu dzisiejszym rozpoczął się pierwszy z kilku Małopolskich Przedmiotowych Konkursów Kuratoryjnych. Nasi uczniowie klas VII-VIII, zmagali się z zadaniami z zakresu j. angielskiego. Wszyscy trzymaliśmy za nich mocno kciuki. Ich pierwsza relacja, tuż po konkursie ” Myślę, że poszło całkiem nieźle” daje nadzieję na powodzenie. Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w innych konkursach przedmiotowych. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w wiadomościach dziennika Librus. Drodzy uczniowie DO DZIEŁA!

