nivo slider image nivo slider image

Pomagamy innym

W imieniu Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt, Szkolne Koło Wolontariatu, serdecznie dziękuje Uczniom i Rodzicom za udział w zbiórce. Karmy, koce i zabawki zostały przekazane do schroniska 6 kwietnia 2018 r.

———————————————————————————————————

SZLACHETNA PACZKA 2016

W grudniu 2016 r. po raz kolejny włączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ogromnej ofiarności wszystkich darczyńców  zebraliśmy i przekazaliśmy rodzinie aż 27 ogromnych paczek z  prezentami!

Drogi Darczyńco,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, co czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

dsc06564dsc06563dsc06562dsc06561

Relacja wolontariusza ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Chociaż w nocy przed dostarczeniem Paczki pani Milena musiała jechać z Kubą do szpitala, gościnnie przyjęli nas Przemek wraz z tatą. Emocje, jakie towarzyszyły otwieraniu paczek, były naprawdę niesamowite. Z każdym otwieranym pudłem wzrastał ich zachwyt, a oczy robiły się coraz większe. Co chwila padały słowa podziękowań i wdzięczności. Uśmiechy nie schodziły wszystkim z twarzy. Zachwycali się ilością wszystkich rzeczy , jak również szczegółami, np. bluzą dla Kuby. Przemek co chwila wydawał okrzyki „O rany!” „Jejku, Kuba się ucieszy!” „Tato, tato, patrz!” „Kurcze, to wszystko na pewno dla nas?”. A jak Przemek znalazł voucher na bilety do kina, podbiegł do taty ze słowami: „Tatusiu, patrz, w końcu będziecie mogli z mamą jak wróci z Kubusiem ze szpitala, wyjść gdzieś we dwoje i zrobić coś dla siebie!”. Potem zostaliśmy zaproszeni na herbatę i ciastka. W tym czasie Przemek na zmianę to rozpakowywał pudła, to bawił się autem, które znalazł w pudełku, to podchodził do nas podziękować za coś. I w międzyczasie zadzwoniła pani Milena, wysłuchała relacji męża, co dostali i w jakiej ogromnej ilości, a potem dziękowała nam, wolontariuszom, za wszystko co zrobiliśmy i Wam, drodzy Darczyńcy, za sprawienie im takiej niesamowitej niespodzianki.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Ze swojej strony bardzo dziękuję za świetną współpracę. Dzięki Waszej hojności i dobroci mogłam przeżyć tyle wspaniałych emocji, że aż serce rośnie! Dziękuję za wszystko, co zrobiliście dla tej rodziny, naprawdę jesteście niesamowici! I życzę Wam wszystkim wesołych Świąt, spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze. Niech Wam los sprzyja, a wszelkie podejmowane przez Was decyzje prowadzą Was tylko i wyłącznie ku dobremu! Pozdrawiam serdecznie!

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

„Bardzo dziękujemy za Waszą hojność i dobre serca. Nie spodziewaliśmy aż tak wielkiej pomocy. Dziękujemy za wszystko, za Waszą życzliwość i ofiarność. Jesteście naprawdę wspaniali!”

scan0002

 

SZKOŁO POMÓŻ I TY 2015

W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty” organizowanej przez Fundację Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Dochód z tegorocznej akcji został przeznaczony na specjalistyczny sprzęt  do rehabilitacji  tj. „rowerowózek” dla 21-letniego Jakuba Nowakowskiego. Jakub otrzymał ogromną szansę na rehabilitację i możliwość otwarcia drzwi do zewnętrznego świata poprzez kontakt z  naturą. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez zakup cegiełek – kalendarzyków i pomocy naukowych przyczynili się do wsparcia akcji.

Scan0001

SZLACHETNA PACZKA 2015

W grudniu 2015 r. ponownie udało się zorganizować pomoc dla rodziny. Dzięki ogromnej ofiarności wszystkich darczyńców  zebraliśmy i przekazaliśmy rodzinie aż 25 ogromnych paczek z  prezentami!

DSC03956DSC03955DSC03954

Drogi Darczyńco,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, co czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja wolontariusza  ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Gdy zadzwoniłam, że dojeżdżamy, Pani Renata zaczęła płakać przez telefon. Pełna nerwów wpadłam do domu i zapytaam co się stało – byłam pewna, że coś z mężem niedobrego. Dopiero po chwili pani Renata wyjąkała, że to z emocji 🙂 Pani Renata jest bardzo emocjonalną osobą, ale to pokazuje jak ta paczka i pomoc była i jest dla niej ważna. Przy każdej otwieranej paczce płakała coraz bardziej. Dzieciaki szalały, rozrywały kartony, papiery latały w powietrzu, wszyscy cieszyli się z każdej otwartej paczki. Z proszku – „mamo patrz ile proszku!”, z jedzenia, z butów różowych od razu ubranych na nogi – obłęd! Gdy chłopcy zobaczyli rękawiczki byli szczęśliwi, Kasia znalazła spinki, a gdy znaleźliśmy drugi telewizor to było wielkie „Łaaał”. Rodzina przygotowała prezent i list dla Darczyńcy (życzenia). Największe wrażenie na Pani Renacie zrobiły kartki od każdej klasy – przyznam szczerze, że na mnie też i wtedy to płakałam już z panią Renatą razem (zresztą pisząc to teraz i przypominając sobie te emocje, łezka mi się w oku kręci 🙂 W każdym razie zostawiliśmy tę rodzinę naładowaną pozytywną energią i chyba od dawna nie było tyle szczęścia w ich domu ( i takiego armagedonu !!! ).

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Bardzo dziękuję darczyńcy za wyrozumiałość – to mój pierwszy raz w SZP. Kontakt z darczyńcą był bardzo miły za każdym razem. Dziękuję 🙂

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

„Dziękujemy, nigdy nie przypuszczaliśmy, że ktoś może włożyć tyle serca w pomoc dla nas.”

Szlachetna Paczka

 

SZLACHETNA PACZKA 2014

W grudniu 2014 roku po raz kolejny włączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka i zorganizowaliśmy pomoc dla potrzebującej rodziny. W tym roku dzięki wielkiej ofiarności darczyńców udało się zgromadzić aż 16 ogromnych paczek z prezentami! Oto relacja z wręczenia paczek rodzinie i podziękowanie od obdarowanych:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Cała rodzina była niezmiernie zadziwiona i z niedowierzaniem obserwowała rosnącą ilość paczek w ich pokoju. Rodzice, łapiąc się za głowy, lekko skrępowani, jednak z serdecznym uśmiechem na twarzy patrzyli na swoje dzieciaki, które z radości podskakiwały widząc kolorowo opakowane prezenty. Pani Katarzyna na początku z wielką starannością zaczęła delikatnie rozpakowywać upominki, gdyż była pełna zachwytu nad starannością zapakowania prezentu. Jednak szybko niecierpliwość i ciekawość rodziny – w szczególności najmłodszych jej członków, wzięła górę i po paru minutach cały pokój wypełniony był strzępami kolorowego papieru. Z każdym kolejno otwartym pudłem uśmiech i radość na twarzach rodziny były coraz większe. Pani Katarzyna była ogromnie wdzięczna przede wszystkim za środki czystości, ręczniki, pościel i żywność, ponieważ jak stwierdziła znacznie odciąży to wydatki związane z przygotowaniem świąt, choć jak zapewniła wystarczy też na zrobienie zapasów. Najmłodszym najwięcej radości sprawiły puzzle i gry, które dzieci uwielbiają. Dla starszych dzieciaków nie do opisania niesamowitą niespodzianką był komputer. Ich stary sprzęt był bardzo nadgryziony zębem czasu, przez co ich wdzięczność z otrzymanego komputera była bardzo ciężka do wyrażenia słowami.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

W swoim imieniu pragnę ogromnie podziękować i wyrazić wdzięczność za Państwa odpowiedzialne podejście w przygotowaniu prezentu dla naszej rodziny. Było mi niezmiernie miło współpracować z Państwem w tak szlachetnym celu. Mam nadzieję, że za rok również się spotkamy w Szlachetnej Drużynie i po raz kolejny będziemy mogli uszczęśliwić potrzebującą rodzinę i sprawić że ich święta będą jeszcze bardziej magiczne! Bez Was nie ma paczki! Dziękujemy! Z racji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam serdeczne życzenia, radosnych Świąt w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki, zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Ciężko opisać słowami naszą radość. Nie umiemy znaleźć takich słów które nazwałyby to co czujemy. Jesteśmy po prostu niezmiernie wdzięczni za to wszystko. Dzięki pomocy tych dobrych ludzi te święta będą wyjątkowe i niezapomniane. To niewiarygodne, że znaleźli się ludzie, którzy zechcieli właśnie nam bezinteresownie pomóc. To na pewno ludzie o ogromnie wielkim sercu. I za ten dar serca po prostu dziękujemy.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim Rodzinom, które pomagały w przygotowywaniu Szlachetnej Paczki!

Szlachetna Paczka

KAMPANIA WIOSENNA ” POLA NADZIEI”

XVI EDYCJA

Pola Nadziei to organizowana od 16 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 1981 roku prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.

Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Honorowy Patronat nad krakowską akcją sprawuje Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski.

Poniżej znajduje się link do strony internetowej kampanii:

http://www.polanadziei.pl/

Podziękowanie dla naszej szkoły za udział w kampanii Pól Nadziei.

dyplom 001

 

ZBIÓRKA NAKRĘTEK 

Szkolny Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się do akcji zbiórki plastikowych nakrętek.

Celem akcji jest pomoc w zakupie sprzętu ułatwiającego codzienne życie dla MARCINA MARDYŁY – absolwenta Szkoły Podstawowej w Lusinie.

Nakrętki należy dostarczyć do opiekunów Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

 

SZLACHETNA PACZKA 2012

W grudniu 2012 roku włączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka i zorganizowaliśmy pomoc dla potrzebującej rodziny. Udało nam się zgromadzić osiem wielkich paczek z darami. Oto jakie podziękowanie otrzymaliśmy od obdarowanej rodziny:

Rodzina była pozytywnie zaskoczona ilością paczek. Pani Grażyna najbardziej cieszyła się z ciepłego koca. Mówiła, że pierwszy raz ma taki koc, że to spełnienie jej marzeń. Ogromną radość sprawiły jej również ciepłe kurtki. Dzieci natomiast były zachwycone ozdobami na paczkach, ładnymi rysunkami i kartkami świątecznymi. Najbardziej zadowolone były z zabawek i słodyczy. Pani Grażyna nie wiedziała jak zareagować, co powiedzieć. Siedząc na łóżku wpatrywała się w paczki i szczęśliwe dzieci. Bardzo się wzruszyła. A wolontariusze razem z nią.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:„Bardzo chciałabym Państwu podziękować za piękny koc i kołdrę, za żywność, kurtki i wiele innych rzeczy, które były bardzo potrzebne. Nie spodziewaliśmy się takiej pięknej paczki. Bardzo dziękujemy i życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.”

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Dzięki Państwu naprawdę można powiedzieć, że bezinteresowna pomoc i dobrzy ludzie jeszcze istnieją.

dyplom 004

SZKOŁO POMÓŻ I TY

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty” organizowanej przez Fundację Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Celem tegorocznej akcji była pomoc 18-letniemu Szymonowi Czechowskiemu, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2011 r. stracił palce prawej dłoni. Fundacja gromadziła środki na specjalistyczne protezy palców, które umożliwią chłopcu prawidłowe funkcjonowanie wśród rówieśników i w życiu dorosłym. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez zakup cegiełek – kalendarzyków i pomocy naukowych przyczynili się do wsparcia akcji.

POMOC DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT W KRAKOWIE

Nasza szkoła wzięła także udział w akcji zbiórki darów na rzecz schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej w Krakowie. Zbieraliśmy przede wszystkim: konserwy dla psów i kotów, karmę suchą dla psów i kotów, posłania, zabawki dla psów i kotów, gryzaki, smycze, kuwety. Udało nam się zgromadzić ogromną ilość darów. Każda klasa otrzymała dyplom „Przyjaciół zwierząt” za udział w akcji pomocy zwierzakom. Dziękujemy!

 

Kalendarz
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Lut    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Najnowsze zdjęcia
20180410_103117_Film1 20180410_103111_Film1 20180410_103101_Film1 20180410_103047_Film1
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
Konary 235, 32-031 Mogilany, tel.: 12 270 41 42, e-mail: spkonary@poczta.onet.pl
Copyright by www.spkonary.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.