nivo slider image nivo slider image

Wielointeligentna Szkoła Podstawowa w Konarach

Rozpoczęliśmy działalność w nowym roku szkolnym 2017/2018 w trzech oddziałach przedszkolnych oraz, zgodnie z reformą, w siedmioklasowej szkole. Jednak podobnie jak w poprzednich latach, nie zmieniła się koncepcja naszej pracy. Od pięciu lat funkcjonujemy w oparciu o koncepcję Inteligencji Wielorakich. Inteligencja wieloraka to nie metoda nauczania, lecz teoria, filozofia, koncepcja spojrzenia na dziecko. Jej twórca, profesor Howard Gardner jest neuropsychologiem pracującym na Harvardzie i pojęcie inteligencji rozumie inaczej niż wielu psychologów. Na podstawie wieloletnich badań doszedł do wniosku, że wszyscy korzystamy z wielu typów inteligencji, które się uzupełniają, współpracują ze sobą, dają bogactwo możliwości. Jego teoria stanowi alternatywę wobec powszechnie przyjmowanej za wyrocznię metody pomiaru tzw. IQ, związanego z myśleniem logicznym. Jednakże w codziennym życiu IQ nie ma większego znaczenia – niezależnie od tego, jaki mamy iloraz inteligencji, możemy sobie dobrze radzić i być szczęśliwi. Specyfika naszej szkoły opiera się diagnozie profilu inteligencji, prowadzeniu dialogu z rodzicami, a także na indywidualizacji nauczania, czyli dobieraniu przez nauczycieli metody „dojścia” do ucznia na podstawie jego profilu inteligencji oraz na zapewnianiu inspirującego środowiska. W szkole  bardzo ważna jest także współpraca, która wynika z Oceniania Kształtującego. Dlatego od klasy pierwszej do trzeciej codziennie przy wejściu do sali losuje się  miejsca, a w klasach od czwartej do szóstej przed każdą lekcją. Dzięki temu codziennie uczniowie współpracują w innej konfiguracji, z inną koleżanką z ławki, a to pozwala lepiej zrozumieć siebie i innych. Naszą dewizą są: kreatywność, współpraca, pasja w zdobywaniu wiedzy, a nad tym wszystkim czuwa młody, prężnie działający zespół nauczycieli.

Zespół Nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Konarach

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam w progi Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach. Przekonacie się Państwo, że jest to szkoła niepowtarzalna. Uczą się tu niezwykłe dzieci, każde z nich jest inne, każde dysponuje ogromnym potencjałem rozwojowym, każde ma wiele różnorodnych talentów. Każde dziecko w naszej szkole jest docenione, szanowane, lubiane; nabywa umiejętności szanowania i doceniania drugiego człowieka. Nauczyciele naszej szkoły oraz pracownicy administracji i obsługi swoim zaangażowaniem i oddaniem wspierają każdego ucznia, pomagają w odkrywaniu jego mocnych stron, towarzyszą w edukacyjnej podróży, zachęcają do samodzielności. Nauczyciele pokazują, w jaki sposób rozwijać zdolności specjalne i jak je wykorzystać, aby rozwijać również słabsze strony funkcjonowania. A przy tym często się uśmiechają, są sympatyczni i przyjaźni. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielą się z dziećmi, aby każde z nich osiągnęło sukces, już teraz edukacyjny i społeczny, a w przyszłości życiowy i zawodowy.

Najwcześniejsze etapy edukacyjne mają wielki wpływ na przyszłe losy człowieka. Pragniemy, aby dzieci, które uczą się w naszej szkole były świadome własnej wartości i miały motywację do zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności potrzebnych człowiekowi XXI wieku.

Szkoła Podstawowa w Konarach jest także niepowtarzalna, ponieważ jako jedyna szkoła w Polsce pracuje w oparciu o autorski program Wielointeligentnej edukacji, zbudowanej na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, profesora neuropsychologii Harvard University.

Jest to Wielointeligentna szkoła dla dziecka, w której Dziecko jest najważniejszą Osobą.

Z wyrazami szacunku,

Monika Zatorska – twórca szkoły gardnerowskiej

« Paź
Najnowsze zdjęcia
WP_20171108_002 WP_20171108_001 20171108_125130 20171108_125111
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
Konary 235, 32-031 Mogilany, tel.: 12 270 41 42, e-mail: spkonary@poczta.onet.pl
Copyright by www.spkonary.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.