nivo slider image nivo slider image

Nasze sukcesy i osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2017/2018

KRAKUSEK 2017/2018

Z przyjemnością informujemy, że Karolinka Hryszko, uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach, kl. IIIa, jest finalistką Konkursu wiedzy o Krakowie Krakusek 2017/2018. W tegorocznej XIII edycji Konkursu organizowanego przez Zamek Królewski na Wawelu, Społeczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Juliusza Słowackiego oraz Akademię Żakowską udział wzięło 5 i pół tysiąca uczniów z województwa małopolskiego. Karolinka otrzymała wyróżnienie zdobywając 68 punktów na 71. 

Serdecznie gratulujemy!!! 

———————————————————————————————————-

KONKURS „MAM TALENT 2018”

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Borys Stachańczyk z klasy 4, zajął pierwsze miejsce w Konkursie „Mam Talent 2018” w kategorii wiekowej klas 4 do 6. Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową w Mogilanach.

 

 

————————————————————————————————————

KONKURS RECYTATORSKI

W GOK-u w Mogilanach 13 marca 2018r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w ramach eliminacji do etapu powiatowego 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych. Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Victoria Dziechciowska otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów klas 4-6. Gratulujemy!
Anita Malec

 

—————————————————————————————————–

Prace uczniów reprezentujących naszą szkołę w konkursie ,, Orzeł biały – naszą dumą”.

——————————————————————————————————–
BIERZMY PRZYKŁAD Z NAJMŁODSZYCH.
 
Spotykamy się codziennie w klasach, na szkolnych korytarzach, ale niewiele o sobie wiemy. Są wśród nas osoby o wielkich sercach.. Takim właśnie człowiekiem okazała się Milena- uczennica z klasy pierwszej, która postanowiła wykonać gest serca w stronę starszej koleżanki- Marysi.
Z Marysią zetknęła się tylko raz, minęły się w sali integracji sensorycznej. Wtedy usłyszała o chorobie dziewczynki. Wzruszona jej historią zapragnęła coś dla niej zrobić. Tak jak wielu uczniów z naszej szkoły w okresie bożonarodzeniowym „chodziła po kolędzie”. Kolędowała dla Marysi.
Dziewczynki spotkały się znów w szkole. Tym razem rozmawiały ze sobą i Milenka przekazała chorej koleżance wszystkie zebrane przez siebie w czasie kolędy pieniądze. Maria opowiadała, że marzy o specjalistycznym rowerze. Może dar Mileny będzie pierwszą cegiełką do realizacji tego pragnienia.
Milenko jesteś wzorem dla nas wszystkich! Podziwiamy, że w wieku 7 lat potrafisz podejmować tak poważne decyzje.
M. Pierzchała

————————————————————————————————————

———————————————————————————————————-

SUKCES W TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO 

Uczeń naszej szkoły – Konrad z klasy VII – zdobył I miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

———————————————————————————————————————-

Z ogromną radością informuję, że Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju przyznała naszej szkole certyfikat „Zielonej Flagi”.

 „Zielona Flaga” jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools. Uczestniczy w nim ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. W Polsce program ten realizowany jest przez Fundację dla Edukacji Ekologicznej (www.fdee.org).Program ten angażuje młodych ludzi w ochronę środowiska naturalnego. 

Wszystko zaczyna się w klasie, następnie obejmuje szkołę i ostatecznie sprzyja pozytywnym zmianom w całej społeczności. Dzięki programowi Eko-Szkoły młodzi ludzie doświadczają pozytywnego wpływu swoich działań. Mają możliwość wyrażenia swojego stanowiska w sposobie zarządzania środowiskowego swoich szkół.

Zwieńczeniem tych działań jest certyfikacja i prestiż, który towarzyszy przyznaniu Zielonej Flagi. Program Eko-Szkoły to idealny sposób, by szkoły podjęły działania ku poprawie środowiska naturalnego zarówno w szkole, jak i społeczności lokalnej. Działania te mają jednocześnie pozytywny wpływ na życie młodych ludzi, ich rodzin, personel szkolny i władze lokalne.

To międzynarodowe wyróżnienie nasza szkoła otrzymała za realizację projektu Eat Responsibly (Jedzmy Odpowiedzialnie) oraz przedszkolnego projektu Eko-kropelka. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które swoim zaangażowaniem i pomysłowością przyczyniły się do naszego sukcesu.

                                                                             Marta Pierzchała

463.2017.ES_Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach <- kliknij, aby wyświetlić certyfikat

————————————————————————————————————————

Szanowni Państwo!

         Bardzo miło mi poinformować, że w dniu 7 grudnia 2017 trzy uczennice z naszej szkoły stworzyły drużynę i wystartowały w VIII powiatowym Konkursie wiedzy o honorowym krwiodawstwie i pierwszej pomocy organizowanym przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie. Nasza drużyna w składzie: z klasy IV – Ewa Kołodziejczyk, z klasy V – Victoria Dziechciowska oraz z klasy VI – Kinga Szczurek zdobyły pierwsze miejsce. Gratuluję i składam serdeczne podziękowania Pani Anicie Arendarczyk, Edycie Wróblewskiej-Stopie, Urszuli Kulpińskiej oraz Magdalenie Oleksy-Zborowskiej, które przygotowały materiały pomocne w nauce do konkursu.

                                                                                              Anna Stopa

                                                                                              Dyrektor Szkoły

———————————————————————————————————–

27 listopada 2017 r. odbyły się Gminne zawody w unihokeju gminy Świątniki Górne.

W zawodach startowało 6 szkół : Olszowice, Rzeszotary, Wrzasowice, Świątniki Górne, Ochojno i gościnnie Konary. Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce po dogrywce i rzutach karnych. Gratulujemy!
Drużyna dziewcząt nie ukończyła zawodów oddając 2 mecze walkowerem.

Zawody – unihokej <- kliknij, aby zobaczyć galerię

————————————————————————————————————–
Miło nam poinformować, że w dniu 27.11.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Nasi sportowcy wywalczyli  II i III miejsce drużynowo.
Gratulujemy !
———————————————————————————————————————-
W dniu 22.11.2017 w naszej Szkole odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ” Mój wymarzony zawód”. Laureatami zostali: Patrycja Pitala kl. IV, Barbara Szczepanik kl. IV, Karolina Czaplik kl. IV, Ewa Kołodziejczyk kl. IV, Emilia Sobaś kl.IV, Jagoda Serafin kl. IV, Borys Stachańczyk kl. IV, Justyna Sroka kl. IV, Julia Malinowska kl. VII.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
 

————————————————————————————————————————–

10 listopada 2017 r. uczniowie klasy 5 i 6 wzięli udział w patriotycznej grze terenowej „Śladami Niepodległości” ulicami Krakowa. Nasi uczniowie zajęli I MIEJSCE w kategorii prezentacji grupy z wykorzystaniem emblematów patriotycznych. Serdecznie gratulujemy sukcesu! 

Gala rozdania nagród laureatom gry „Śladami niepodległości” <kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

—————————————————————————————————————————-

Drugi turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Świątnik Górnych

W tym roku po raz drugi odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne. Uczestniczyli w nim nasi uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły i zajęli następujące miejsca:

  • w kategorii szkół podstawowych:
2 miejsce Dominik Ćwierz
9 miejsce Dawid Iwaszko
  • w kategorii open:

4 miejsce Konrad Sikora

7 miejsce Adrian Sikora – absolwent SP Konary

  • w kategorii szkół gimnazjalnych – nasi absolwenci :
1 miejsce Damian Gadocha
2 miejsce Mateusz Malik
 
Gratulujemy sukcesów!

—————————————————————————————————————————

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Borys Stachańczyk z klasy 4 wraz rodzicami oraz siostrą Leną wzięli udział w niedzielę (01.10.2017) w  wydarzeniu sportowym organizowanym na boisku sportowym Tempo Rzeszotary o nazwie  Podbijanie Wielkiego Różańca.

Wygrane nagrody – trzy piłki do piłki nożnej oraz jedną piłkę do koszykówki – przekazał na rzecz naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy za wspaniały gest. 

 

Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej im M.Konopnickiej w Konarach

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

SUKCES EMILII SOBAŚ

SUKCES JULII MAJTYKI

20 listopada 2016 r.w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala Sportu Motocyklowego 2016, podczas której nasza uczennica Julia Majtyka stałam na podium. Zajęła III miejsce w Pucharze Polski w Klasie Kobiet.

image1

15193480_367196966948472_2736892255582605795_n15181666_367197130281789_7578307795649142764_n15135867_367196980281804_7924779001667860094_n

15135767_367197106948458_4762773011529701448_n15095106_367196996948469_6269184847953825955_n15134731_367197016948467_1447311714275746910_n

Co to jest trial?  Julia Majtyka

Trial motocyklowy to jazda na specjalnie przystosowanym motocyklu po bardzo trudnym terenie, który czasem ciężko jest przejść pieszo. Prędkość nie odgrywa tu większej roli, liczy się technika, wybranie odpowiedniego toru, a przede wszystkim pokonanie określonego fragmentu trasy z jak najmniejszą ilością podparć. Zawodnik przejeżdża przez progi skalne, potoki, pnie drzew, korzenie, zjeżdża i wyjeżdża po prawie pionowych ścianach, przeskakuje kilka metrów w powietrzu między poszczególnymi przeszkodami. Czasem towarzyszy mu tzw. krasnoludek, który idzie po odcinku wraz z zawodnikiem, asekuruje go, wiezie części zamienne, narzędzia i napoje, a także jest „drugimi oczami” zawodnika – podpowiada i koryguje tor jazdy, a także pilnuje limitu czasu, który zawodnik ma na pokonanie odcinka.

W mojej rodzinie trial pojawił się około rok temu kiedy to moi rodzice pojechali na IX i X rundę mistrzostw polski do Szklarskiej Poręby. Kilka dni po powrocie w naszym garażu stały już dwa motocykle, dla mnie i dla mamy jeden oraz drugi dla taty. Kiedy pierwszy raz stanęłam na moim motocyklu nie umiałam ruszyć z miejsca, ponieważ nie należy ,,szarpać sprzęgłem’’. Wtedy jeszcze tego nie wiedziałam.

W zawodach trialowych jeżdżę od początku sezonu 2016. Pierwsze zawody odbyły się w Rogoźniku, Turku, Krzeszowicach, Nowym Targu i w Szklarskiej Porębie. I i II rundę zakończyłam na piątym miejscu, III i IV na czwartym, V i VI na trzecim, VII i VIII na czwartym, a IX i X na drugim. Na koniec sezonu w klasyfikacji generalnej jestem na trzecim miejscu.

SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU I ŻYCZYMY KOLEJNYCH!

———————————————————————————————————-

12 listopada 2016 r. odbył się I Turniej Tenisa Stołowego „Aktywnie Razem” 2016 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne. Uczestniczyli w nim nasi uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły i zajęli następujące miejsca:

  • w kategorii szkół podstawowych:
2 miejsce Jakub Kotarba
3 miejsce Jakub Szczurek
4 miejsce Konrad Sikora
6 miejsce Patryk Przetocki
7 miejsce Błażej Szczurek
17 miejsce Jan Nowak
 
  • w kategorii szkół gimnazjalnych – nasi absolwenci :
1 miejsce Damian Gadocha
3 miejsce Damian Opryszek
5 miejsce Mateusz Malik
 
W zawodach startowało około 70 uczestników, m.in. nasi absolwenci: Ula Pitala, Faustyna Nowak, Łukasz Pokuta.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych sukcesów!
image2image3image5image4
———————————————————————————————————
Julia Malinowska z klasy VI wzięła udział w II Turnieju Mini Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości w Nowym Sączu i zajęła 8 miejsce! Gratulujemy!
 image2image1
 

ROK SZKOLNY 2015/2016

Scan0002a

Scan0002

Scan0004

————————————————————————————————–

Scan0017SUKCES NATALII TYLEK!

————————————————————————————————-

KONKURS KALIGRAFICZNY

Scan0001 (2)

————————————————————————-

KONKURS „KRAKUSEK”

Scan0003Scan0002Scan0001

——————————————————————————————–

Akademia Puchatka

—————————————————————————————–

dyplom_SobaśSUKCES EMILII SOBAŚ!

—————————————————————————————————

dyplom_sladami_niepodleglosciDyplom dla klasy VI za udział w grze terenowej.

SUKCESY MUZYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

dyplom_NTylekSukces Natalii Tylek w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym „I PIERWSZAK MOŻE BYĆ MISTRZEM”.

—————————————————————————————————————————

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Nasi uczniowie zdobyli II miejsce w Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców.

dyplom (1)

Reprezentacja dziewcząt zdobyła III miejsce w Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt.

imageScan0001

——————————————————————————————————————————–

SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM 

Serdeczne gratulacje dla uczennic nagrodzonych w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. „Biblioteka moich marzeń”.

Nagrodzeni w kategorii klas I – III Szkoły Podstawowej:
I miejsce – Joanna Rachwał – kl. I – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach,
II miejsce – Gabriela Sibila – kl III – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach,
II miejsce – Zosia Sibila – kl I – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach.

W kategorii klas IV – VI Szkoły Podstawowej:
Wyróżnienie – Julia Malinowska – kl. V – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach.

GRATULUJEMY SUKCESU!

——————————————————————————————————————————–

W gminnym konkursie  plastyczno-profilaktycznym

„TRZYMAJ FORMĘ- ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO ”

wyróżnienia zdobyły: Magdalena Biskup oraz Karolina Mateja z klasy VI.

Serdecznie gratulujemy!

—————————————————————————————————————————————

ROK SZKOLNY 2014/2015

SUKCES W KONKURSIE INFORMATYCZNYM

Uczeń klasy V Mateusz Malik zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Informatycznym „Mistrz Komputera”.

Gratulujemy sukcesu!

Scan000120150612_10241920150612_102112

———————————————————————————————————

SUKCES UCZNIÓW KLASY VI w Gminnym Konkursie Historycznym

20 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w Konkursie Historycznym „Legendy Krakowa i Mogilan”. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca i zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu.

Wyniki naszych uczniów:

1 miejsce – Helena Nagy

6 miejsce – Szymon Kolbusz

7 miejsce – Joanna Nowak

10 miejsce – Natalia Gubała

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

—————————————————————————————————————————————————-

12 marca odbył się gminny konkurs ortograficzny z języka angielskiego „Spelling Bee”. Gratulujemy Helenie Nagy zajęcia 3 miejsca!

dyplom Heleny Nagy
———————————————————————————————————————————————————–

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE RECYTATORSKIM

 Uczennica FAUSTYNA NOWAK  z klasy V i uczeń BŁAŻEJ SZCZUREK z klasy IV zostali wyróżnieni podczas eliminacji gminnych do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Gratulujemy sukcesu!

————————————————————————————————————————————————————————-

NAGRODZENI W KONKURSIE PLASTYCZNYM  

„Ozdoba choinkowa”

Poniżej znajdują się wyniki osiągnięć uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

W kategorii klasy I – III Szkoły Podstawowej:

Kinga Szczurek – kl. III –  II MIEJSCE,

Małgorzata Gubała – kl. III – III MIEJSCE,

W kategorii klasy IV – VI Szkoły Podstawowej:

Natalia Gubała – kl. VI – I MIEJSCE,

Joanna Nowak – kl. VI – III MIEJSCE.

Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom!!

———————————————————————————————————————————–

Sukcesy w narciarstwie naszej uczennicy Emilii Sobaś!

Emilia Sobaś – dyplom

Emilia Sobaś dyplom 2

dyplom Emilia Sobaś

Emilia Sobaś dyplom

Emilia Sobaś dyplom

——————————————————————————————————————————

Sukcesy naszej uczennicy Natalii Tylek!

Natalia Tylek - dyplom 1Natalia Tylek - dyplom 2Natalia Tylek - dyplom 3

————————————————————————————————————-

Podziękowanie dla naszych uczniów za udział w Konkursie MEN „Książki Moich Marzeń”:

Książki Moich Marzeń - podziękowanie

 

———————————————————————————————————————————————————————–

ROK SZKOLNY 2013/2014

SUKCES NASZYCH uczniów w projekcie „Zdrów Jak Ryba”!

Uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły zajęli I miejsce w całorocznym projekcie „Zdrów Jak Ryba”!

Uczniowie klas 4-6 zajęli II miejsce!

Gratulujemy sukcesu!

Zdrów Jak Ryba (2)  Zdrów Jak Ryba

 

 ———————————————————————————————————————

SUKCES NASZYCH REPREZENTANTÓW W GMINNYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ!

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Konarach zajęła I miejsce w GMINNYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ, który odbył się 9 maja 2014r.

Szkołę Podstawową w Konarach reprezentowali: Mateusz Malik, Damian Gadocha – kl. IV, Łukasz Pokuta, Kludiusz Gadocha, Grzegorz Pitala, Szymon Kolbusz – kl. V, Damian Opryszek, Eryk Kasperkiewicz, Adrian Piwowarczyk, Adrian Sikora – kl. VI.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!!!

I_miejsce_gmina_piłka_nożna

image

———————————————————————————————————————————————————

SUKCES NASZYCH REPREZENTANTÓW W POWIATOWYM TURNIEJU UNIHOKEJA!

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Konarach zajęła III miejsce w POWIATOWYM TURNIEJU UNIHOKEJA, który odbył się 29 kwietnia 2014r.

Szkołę Podstawową w Konarach reprezentowali: Damian Godocha – kl. IV, Klaudiusz Gadocha, Szymon Kolbusz – kl. V, Damian Opryszek, Konrad Gadocha, Eryk Kasperkiewicz, Adrian Piwowarczyk – kl. VI.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!!!

image

———————————————————————————————————————————————————-

Serdeczne podziękowania dla uczennic kl.5 Dajany Majdy, Natalii Gubały oraz Joanny Nowak  za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie związanym z obchodami Dnia Ziemi pod hasłem „Święto klimatu” organizowanym przez Gimnazjum w Mogilanach.

Urszula Kulpińska

———————————————————————————————————————————————————–

SPEKTAKULARNY sukces uczniów klas IV, V i VI w ogólnopolskim konkursie informatycznym

W dniach 7- 11 kwietnia 2014 r. wszyscy nasi uczniowie z klasy IV, V i VI uczestniczyli w IV Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.

Wszyscy uczestnicy grając w specjalnie przygotowaną grę zdobywali punkty dla swojej szkoły.

W tym roku, dzięki punktom zdobytym przez każdego z uczniów, uzyskaliśmy 7 miejsce wśród szkół podstawowych z całej Polski. Jest to ogromny sukces!

Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom!

———————————————————————————————————————————————————

I MIEJSCE ZESPOŁU CHŁOPCÓW w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Konarach zajęła I miejsce w GMINNYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ, który odbył się 15 kwietnia 2014r.

Szkołę Podstawową w Konarach reprezentowali: Szymon Kolbusz, Klaudiusz Gadocha – kl. V, Eryk Kasperkiewicz, Damian Opryszek, Adrian Sikora, Adrian Piwowarczyk – kl. VI.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!!!

———————————————————————————————————————–

I MIEJSCE ZESPOŁU CHŁOPCÓW w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Konarach zajęła I miejsce w GMINNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO, który odbył się w marcu 2014r.

Szkołę Podstawową w Konarach reprezentowali: Damian Godocha – kl. IV, Damian Opryszek i Eryk Kasperkiewicz – kl. VI.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!!!

——————————————————————————————————————————————————

III MIEJSCE DZIEWCZĄT W GMINNYM HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ KLAS IV

szk5

Serdecznie gratulujemy!

——————————————————————————————————————————————————-

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE POETYCKIM

Jury Konkursu Poetyckiego w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej przyznało WYRÓŻNIENIE dla JULII SZCZUREK z klasy I.

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej I MIEJSCE zdobyła BARBARA MALEC z klasy IV.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym poetkom!!

dyplom Basi

————————————————————————————————————————————————————

SUKCES NASZYCH REPREZENTANTÓW W TURNIEJU UNIHOKEJA!

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Konarach zajęła I miejsce w GMINNYM TURNIEJU UNIHOKEJA, który odbył się 14 stycznia 2014r.

Szkołę Podstawową w Konarach reprezentowali: Damian Godocha – kl. IV, Klaudiusz Gadocha, Szymon Kolbusz – kl. V, Damian Opryszek, Konrad Gadocha, Eryk Kasperkiewicz, Adrian Piwowarczyk – kl. VI.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!!!

szk6

————————————————————————————————————————–

SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM „Ozdoba choinkowa”!!

Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces w konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

W kategorii klasy I – III Szkoły Podstawowej:

Kinga Szczurek – kl. II –  I MIEJSCE,

Dominik Górnisiewicz – kl. II – II MIEJSCE,

Kamila Sikora – kl. II – III MIEJSCE,

Karina Piwowarczyk – kl. I WYRÓŻNIENIE.

W kategorii klasy IV – VI Szkoły Podstawowej:

Joanna Nowak – kl. V – I MIEJSCE,

Natalia Gubała – kl. V – I MIEJSCE,

Urszula Pitala – kl. IV – WYRÓŻNIENIE,

Dajana Majda – kl. V – WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom!!

————————————————————————————————————————-

Serdeczne podziękowania dla uczennicy kl.6 Małgorzaty Biskup  za udział w szkolnym etapie Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego i uzyskanie wysokiego wyniku.

Urszula Kulpińska

——————————————————————————————————————————————————–

Śladami Niepodległości!

Tuż przed Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie klasy VI i V brali udział w grze terenowej w Krakowie „Śladami Niepodległości”. Uczestnicy musieli nie tylko wykonać kilka bardzo trudnych zadań związanych z historią, ale także pokazać swoje przygotowanie do gry, zaangażowanie, postawę patriotyczną. Gra wymagała od nich wiedzy, pomysłowości oraz sprawności fizycznej. Dlatego wiadomość, że otrzymaliśmy PIERWSZE MIEJSCE za prezentację, wywołała w nas wszystkich wielkie wzruszenie! Cieszymy się i dziękujemy naszym Wspaniałym Uczniom za chęć „walki” do ostatniej minuty! Pragniemy nadmienić, że w grze brało udział bardzo dużo szkół z Krakowa i województwa. Tym większy sukces naszej szkoły!

Gratulacje!

http://www.mhk.pl/aktualnosci/wyniki-gry-terenowej-sladami-niepodleglosci-2013 – link do strony z wynikami konkursu

———————————————————————————————————————————————————–

ROK SZKOLNY 2012/2013

I MIEJSCE CHŁOPCÓW W TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA GMINY MOGILANY

W PIŁCE NOŻNEJ

Reprezentowali nas:

– Szymon Kolbusz,

– Grzegorz Pitala,

– Klaudiusz Gadocha,

– Łukasz Pokuta,

– Błażej Szczurek.

IMG_4725

dyplom 002

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

——————————————————————————————————————————————————–

GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY

Uczennica klasy 5 Małgorzata Biskup zdobyła wysokie szóste miejsce w gminnym konkursie przyrodniczym, w którym startowali uczniowie wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy.

dyplom

Serdecznie gratulujemy sukcesusmiley

———————————————————————————————————————————————————

 Wyniki konkursu z języka angielskiego

13 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego, zorganizowany przez SzkołęJęzyków Obcych Victoria Center we Wrząsowicach.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy piątej i szóstej.

DSC00163  DSC00162  DSC00161

Do następnego etapu przeszli:

  • Patrycja Sarga,

  • Klaudia Gadocha,

  • Kamil Michalec,

  • Sebastian Gadocha

  • Dominika Pitala.

DSC00155  DSC00154  DSC00157

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

 ———————————————————————————————————————————————————

 Wyniki Międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”

Najlepsi uczniowie w naszej szkole w kategorii Maluch:

1. Kolbusz Szymon z klasy IV

2. Nowak Joanna z klasy IV

3. Pitala Urszula z klasy III

Najlepsi uczniowie w naszej szkole w kategorii Beniamin:

1. Sarga Patrycja z klasy VI (Patrycji zabrakło tylko! 2,5 pkt do wyróżnienia)

2. Kotaś Kamil z klasy VI

3. Opryszek Damian z klasy V

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!!!

————————————————————————————————————————————————————

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MULTIMEDIALNY „MARIA KONOPNICKA – ŻYCIE, TWÓRCZOŚĆ, INSPIRACJE”

ROZSTRZYGNIĘTY

Do konkursu przystąpiło 71 uczniów ze  szkół podstawowych, których patronem jest Maria Konopnicka. Uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej.

Wyróżnienie otrzymał Adrian Sikora z klasy V.

Gratulujemy!!

————————————————————————————————————————————————————-

Gratulacje dla Oliwii Bulandy – Uczennicy klasy III za zajęcie III miejsca w Gminnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II widziany oczami dziecka”.

dyplom 002                 dyplom 001

—————————————————————————————————————————————————————-

Sukces uczniów klas V i VI w ogólnopolskim konkursie informatycznym

W dniach 8- 12 kwietnia 2013 r.  wszyscy nasi uczniowie z klasy V i z klasy VI uczestniczyli w III Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.

Wszyscy uczestnicy grając w specjalnie przygotowaną grę zdobywali punkty dla swojej szkoły.

Na 800 uczestniczących szkół z terenu całej Polski  (w tym 181 z Małopolski) nasi reprezentanci uzyskali 24 miejsce. Jest to ogromny sukces.

Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom!

Konkurs w naszej szkole organizowała i przeprowadziła P. Edyta Wróblewska. Dziękujemy!

——————————————————————————————————————————————————

I miejsce dziewcząt w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej!!! 

dyplom 001

 

III miejsce chłopców w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej

dyplom 002

Obydwa zespoły przygotował Pan Janusz Janik. Dziękujemy i gratulujemy!!!

———————————————————————————————————————————————————————-

Sukcesy w konkursie plastycznym organizowanym przez GOK w Mogilanach pn. Pisanka

Serdecznie gratulujemy:

– Madzi Biskup z kl. III zajęcia I miejsca, a Uli Pitali  z klasy III  zajęcia III miejsca w kategorii klas I – III,

– Joasi Nowak za zajęcia III miejsca w kategorii klas IV – VI,

– Klaudii Janisz zdobycia wyróżnienia

a także Paniom Małgorzacie Boćko i Katarzynie Pitali zdobycia wyróżnienia.

Jesteśmy bardzo dumni z kolejnych sukcesów naszych uczniów, nauczycieli, rodziców z Konar!!!

———————————————————————————————————————————————————————-

FAUSTYNKA NOWAK, uczennica klasy III

LAUREATKĄ WYRÓŻNIENIA II STOPNIA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAKOWIE

Konkurs „Krakusek”, organizowany przez Zamek Królewski na Wawelu, Akademię Żakowską, Muzeum Narodowe i Społeczną Szkołę Podstawową nr 4 w Krakowie pod patronatem Kuratora Oświaty, adresowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych, a jego celem jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków i tajemnic, zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat tego wspaniałego miasta. W tym prestiżowym konkursie co roku bierze udział kilkaset dzieci ze szkół krakowskich i całego województwa małopolskiego.

Przygotowanie do konkursu obejmowało udział uczniów w wycieczkach po Krakowie, lekcji muzealnej, czytanie literatury, udział w grze terenowej, a także indywidualne przygotowanie do rozwiązania testu.

 

 

 

 

 

 

 

W finale VIII edycji konkursu uczestniczyła Faustynka, która wcześniej zwyciężyła w etapie szkolnym.

Uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród odbyła się 9 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w Centrum Wystawowo- Konferencyjnym na Wawelu.

Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia Faustynki i serdecznie gratulujemy uczennicy oraz Pani Małgorzacie Boćko, która przygotowywała klasę III do udziału w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————
 

 

 

 

 

 

Sukces Pani Małgorzaty Boćko

Pani Małgorzata Boćko, jako jedna z pięciu nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej z terenu województwa małopolskiego, zwyciężyła w I etapie konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Konkurs polegał na napisaniu autorskiego scenariusz zajęć dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

Serdecznie gratulujemy!!!

———————————————————————————————————————————

Podziękowanie za udział w konkursie „HOSPICJUM – czas miłości i nadziei…”

dyplom

 

Certyfikat Wielkiego Serca

Certyfikat Wielkiego Serca

———————————————————————————————————————————

I miejsce dziewcząt w TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

I MIEJSCE DZIEWCZĄT

III miejsce chłopców w TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

III MIEJSCE CHŁOPCÓW

III miejsce dziewcząt w TURNIEJU UNIHOKEJA

dyplom 006

III miejsce chłopców w TURNIEJU UNIHOKEJA

dyplom 005

Kalendarz
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Lut    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Najnowsze zdjęcia
20180410_103117_Film1 20180410_103111_Film1 20180410_103101_Film1 20180410_103047_Film1
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
Konary 235, 32-031 Mogilany, tel.: 12 270 41 42, e-mail: spkonary@poczta.onet.pl
Copyright by www.spkonary.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.